Zalew Nakło-Chechło. Wielkie sprzątanie już jutro!

Gmina Świerklaniec zaprasza na tradycyjną akcję sprzątania okolic Zalewu Nakło-Chechło. Druga odsłona przedsięwzięcia odbędzie się już jutro.

Sprzatanie naklo chechlo

Z workami przez las

W sobotę, 24 kwietnia mieszkańcy Nowego Chechła oraz wszyscy chętni wolontariusze udadzą się na sprzątanie okolic popularnego zalewu. Akcję organizuje Urząd Gminy wspólnie z Nadleśnictwem Świerklaniec. Samorząd zapewnił, że dostarczy worki oraz zbierze pozostawione w nich śmieci z korony Zalewu i drogi dojazdowej od strony Tarnowskich Gór.

Uczestnicy wydarzenia spotykają się jutro przy zalewie. Na polu biwakowym zostanie umieszczony kontener, do którego w tym dniu składowane będą wszystkie odpady. Sprzątanie potrwa od godziny 9:00 do 12:00.

- Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w naszej corocznej akcji. W ten sposób możemy symbolicznie włączyć się w obchody Dnia Ziemi, które wypadają kilka dni później. Przede wszystkim możemy jednak realnie wpłynąć na poprawę czystości okolic Zalewu Nakło-Chechło – zachęcał Marek Cyl wójt Gminy Świerklaniec.

- Ze względu na epidemię i związany z nią zakaz zgromadzeń, akcja po raz kolejny nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Pamiętajmy zatem o zachowaniu dystansu i przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń - dodają organizatorzy.

Fotowoltaika w Świerklańcu. Tym razem zasili oczyszczalnię

Pierwsza tegoroczna odsłona wydarzenia miała miejsce jeszcze przed Dniem Ziemi - tydzień temu, 17 kwietnia. Mimo niesprzyjającej pogody cieszyła się sporym powodzeniem.

fot. UG Świerklaniec

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon