Zalew Zielona w Kaletach. Dojazd, pole namiotowe, przydatne informacje

Zbiornik Zielona to jedno z ładniejszych miejsc wypoczynkowych naszego powiatu. Co warto wiedzieć, zanim wybierzemy się do Kalet?

Zielona zaprasza

Zalew, który znajduje się na terenie gminy Kalety, jest ciekawym miejscem na weekendową wycieczkę. Otoczony lasami zbiornik z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom ceniącym sobie spokój i ciszę. Zielona oferuje nie tylko piękne widoki, ale także chwilę wytchnienia od hałasu. Nie jest tak popularna jak Nakło-Chechło czy Jezioro Świerklaniec, więc nie spotkamy tutaj aż tak wielkich tłumów. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić to miejsce?

Dookoła zalewu prowadzi ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Zielona pętla”. Jest dobrze oznakowana i nie sposób się zgubić podążając jej szlakiem. Trasa ma długość 9 kilometrów, czyli na sobotni czy niedzielny spacer nadaje się idealnie.

Do ciekawej infrastruktury Zielonej zaliczyć możemy także słynny wiatrak na wyspie, oświetloną promenadę czy altanki i ławeczki.

Dojazd

Nad zalew nie trudno jest dojechać. Znajduje się on niedaleko od drogi wojewódzkiej nr 908 (ul. Tarnogórska). By dotrzeć nad Zieloną, należy skręcić w ul. Stawową lub 30-lecia, poprowadzą nas one niemal pod sam zbiornik.

Jeżeli planujemy przyjazd busikiem, najbliższe przystanki to Kalety Miotek Zarach lub Kalety Miotek Kościół. Podróż zajmie nam kilkanaście minut. Skorzystać możemy z oferty przewoźników GTV BUS lub Trelek. Odjeżdżają one z Dworca Autobusowego w Tarnowskich Górach. Dokładny rozkład jazdy dostępny TUTAJ.

Biwak nad wodą

Przy zalewie znajdują się nie tylko domki letniskowe, ale także pole namiotowe. Umiejscowiono je przy wschodnim brzegu. Jak informują właściciele, otwarcie sezonu rozpocznie się w ostatni weekend maja (28.-30.05.).

Dla osób, które cenią sobie większy komfort podczas letniego wypoczynku, także coś się znajdzie. Nad Zieloną można organizować nawet wesela i imprezy okolicznościowe.

fot. UM Kalety

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon