Zauważył pijanego kierowcę i... zamknął go w samochodzie. Policja dziękuje świadkowi

W ubiegły weekend mundurowi z powiatu tarnogórskiego zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Na szczęście udało się uniknąć tragedii.

Pijani kierowcy w powiecie tarnogórskim

Pijany 19-latek za kółkiem

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 28 maja, po godzinie 22:00. Nietrzeźwy mieszkaniec naszego powiatu kierował BMW po ulicach Miasteczka Śląskiego. Sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom.

- Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej pijany kierowca wkrótce stanie przed sądem - informują mundurowi.

19-latkowi grozi teraz wysoka grzywna i dwa lata więzienia.

Kierowca zamknięty we własnym samochodzie

Drugie zatrzymanie miało miejsce w miejscowości Ziemięcice (gmina Zbrosławice). Wczoraj około godziny 1:00 w nocy przy sklepie zaparkował 28-letni mężczyzna. Zachowanie kierowcy Volkswagena Golfa wzbudziło obawy świadków.

Zgłaszający razem z kolegami zatrzymał pijanego kierowcę i równie nietrzeźwego pasażera w pojeździe, po czym... zamknęli pojazd od zewnątrz, zabierając kluczyki. Następnie zatelefonowali do funkcjonariuszy.

- Policjanci z drogówki wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że w organizmie kierowcy volkswagena znajdowały się blisko 3 promile alkoholu. Oprócz tego mieszkaniec Zabrza nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - opowiadają przedstawiciele służb.

Pijanemu 28-latkowi grożą dwa lata za kratkami. Ukarany może zostać także pasażer, który okazał się być właścicielem samochodu. 44-latek odpowie za dopuszczenie do kierowania swoim pojazdem osobę nieposiadającą uprawnień oraz znajdującą się pod wpływem alkoholu.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon