Zbigniew Pawlak w Śląskiej Radzie Turystyki: Turystyka bardzo ucierpiała z powodu COVID19

Za nami pierwsze posiedzenie Śląskiej Rady Turystyki, która ma za zadanie między innymi promować nasz region. Zasiada w niej Zbigniew Pawlak - przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Zbigniew pawlak

Śląska Rada Turystyki ma przede wszystkim pomóc w promocji naszego regionu. Przed członkami trudne wyzwanie, ponieważ turystyka w dobie epidemii jest naprawdę w trudnej sytuacji.

- Turystyka to jest jedna z tych branż, które bardzo ucierpiały w ostatnim czasie z powodu COVID19 – mówi Zbigniew Pawlak, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz członek Śląskiej Rady Turystyki. - Śląska Rada Turystyki będzie mogła na bieżąco reagować oraz wdrażać programy. Z obserwacji możemy zobaczyć, że po tym przymusowym zamknięciu turystyka w wakacje się obudziła, natomiast ludzie wolą przestrzenie otwarte. Chcą pójść do lasu, na spacer, popływać nad jezioro, na rower, natomiast wszystkie obiekty zamknięte cierpią nadal, ze względu nie tylko na obostrzenia sanepidowskie, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Ludzie jednak jeszcze mają obawy zwiedzać takie obiekty – dodaje.

Przed Śląską Radą Turystyki czeka więc wiele wyzwań. W najbliższych planach jest przede wszystkim aktualizacja Programu Rozwoju Turystyki Województwa Śląskiego, który ma być odpowiedzią na kryzys związany z Covid-19.

- Na pewno nie jest to łatwy czas dla tej branży - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - To właśnie turystyka jako pierwsza odczuła skutki pandemii. Musimy sprostać nowym wyzwaniom, przemodelować kierunki działania, dopasować je do potrzeb i oczekiwań zarówno przedsiębiorców turystycznych jak i samego turysty. Wsparcie będzie wartością dodaną do jej rozwoju – dodaje.

Podczas wczorajszego posiedzenia Śląskiej Rady Turystyki, członkowie postanowili, że przewodniczącym rady zostanie dr hab. Rajmund Tomik, prorektor ds. Dydaktyki i Studentów katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zastępcą natomiast wybrano Adama Wawocznego, prezesa Śląskiej Organizacji Turystycznej. Trzecim członkiem Prezydium jest Krystyna Gołąbek, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Chemet Group

Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem

Przekazanie mausera do Muzeum Śląskiego Września 1939 roku w Tychach

Tarnogórscy funkcjonariusze uratowali... zabytkowy karabinek

Tarnowskie Góry gazeta

Podsumowanie tygodnia 08.-14.11

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry - wyniki

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry...

Tarnowskie Góry. Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry

Budżet Obywatelski. Głosowanie już rozpoczęte!

Uroczystość nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego.

Lotnisko w Pyrzowicach nosi imię Wojciecha Korfantego