Zbigniew Rokita w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza na spotkanie

Autora książki "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" będziemy mogli spotkać w naszym mieście. Wydarzenie z jego udziałem odbędzie się już w grudniu.

Urszula Gołkowska
Spotkanie z Zbigniewem Rokitą w Tarnowskich Górach

Nike dla Śląska

Książka "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" gości już na półce niejednego czytelnika. Popularności dodało jej wyróżnienie na skalę ogólnopolską. Autor reportażu, Zbigniew Rokita, otrzymał niedawno Nagrodę Literacką Nike Jury oraz Nike Czytelników i Czytelniczek.

"Kajś" opowiada o skomplikowanej przeszłości naszego regionu, a także jej konsekwencjach, z jakimi do dziś się zmagamy.

- Pojąłem, że za płotem wydarzyła się alternatywna historia, dzieje odwrócone na lewą stronę. Postanowiłem pokręcić się po okolicy, spróbować złożyć to w całość. I czego tam nie znalazłem: blisko milion ludzi deklarujących „nieistniejącą” narodowość, katastrofę ekologiczną nieznanych rozmiarów, opowieści o polskiej kolonii, o separatyzmach i ludzi kibicujących nie tej reprezentacji co trzeba. Oto nasza silezjogonia - czytamy opisie.

Teatr Polska w Tarnogórskim Centrum Kultury. Na co warto się wybrać?

Zbigniew Rokita w TG

Już w za niecałe dwa miesiące w naszym mieście odbędzie się spotkanie ze znanym twórcą. Wydarzenie zaplanowano na 9 grudnia, na godzinę 18:00 w siedzibie Tarnogórskiego Centrum Kultury. Prowadzącym będzie Marcin Musioł, autor blogu literacko-politycznego "Tylko Burak Nie Czyta".

Jak informują organizatorzy, za niedługo w kasach TCK pojawią się bezpłatne wejściówki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon