Zbiórka na protezę nogi dla Sebastiana Mola. Stracił kończynę w trakcie groźnego wypadku w pracy

Sebastian Mol to 46-letni tarnogórzanin, który kilka miesięcy temu uległ groźnemu wypadkowi w trakcie wykonywania pracy. Mężczyzna pracował na podnośniku nożycowym, który wskutek uderzenia przewrócił się na betonowe podłoże. Fundacja SiePomaga postanowił pomóc mężczyźnie w powrocie do zdrowia.

SiePomaga
Zbiórka na zakup protezy

Na początku stycznia 2022 roku Sebastian Mol uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy. Pracując na podnośniku nożycowym, jeden z pracowników kierujący innym pojazdem. Na skutek zdarzeń podnośnik przewrócił się, a Sebastian Mol został zmiażdżony ciężkim sprzętem.

- Brat został przetransportowany do szpitala, gdzie zdiagnozowano zmiażdżenie twarzoczaszki, złamanie podstawy czaszki, obrzęk mózgu i krwiak przymózgowy, złamanie obydwu kończyn, zmiażdżenie prawej nogi oraz stłuczenie płuc - tłumaczy Hanna, siostra Sebastiana Mola.

Mężczyźnie amputowano nogę

Niestety obrażenia prawej nogi okazały się na tyle poważne, że wymagana była jej amputacja. Mężczyzna aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki intensywnej rehabilitacji tarnogórzanin odzyskuje sprawność i w miarę możliwości staje się samodzielny. Rodzina Sebastiana jest w trakcie dostosowywania domu do jego stanu fizycznego.

Sebastian Mol
Sebastian Mol

Jednym z rozwiązań, dzięki któremu mężczyzna wróci częściowo do sprawności jest zakup specjalistycznej protezy - Rehabilitacja, zakup protezy oraz przystosowanie domu do potrzeb osoby niepełnosprawnej wiążą się jednak z ogromnymi kosztami, których nie jesteśmy w stanie pokryć z własnych środków. Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie. Chciałabym, aby Sebastian miał szansę odzyskać to, co zabrał ten straszliwy wypadek - podkreśla siostra poszkodowanego.

Na portalu SiePomaga.pl powstała zbiórka, dzięki której wyżej opisany koszty miałyby zostać pokryte. Rodzina Sebastiana wyliczyła, że ten cel jest potrzebnych około 215 tys. zł. Obecnie udało się uzbierać ponad 35 tysięcy zł. Zbiórkę można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na stronie, która jest dostępna tutaj.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon