Zbrosławice finansują pomysły mieszkańców. Jak otrzymać dotację?

Urząd Gminy Zbrosławice razem z Gminną Biblioteką Publiczną zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Inicjatywy Oddolne". Akcja umożliwia sfinansowanie projektów społecznych.

Inicjatywy oddolne zbroslawice

Pieniądze za pomysł

Od 1 października można składać wnioski w ramach "Inicjatyw Oddolnych", elementu przedsięwzięcia "Aktywne Zbrosławice". W programie może wziąć udział każda osoba będąca obywatelem gminy Zbrosławice, która ukończyła 16 lat. Jedyne, co należy zrobić, to wypełnić formularz i oddać go w budynku biblioteki. Oczywiście trzeba jeszcze mieć ciekawy pomysł...

- Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie inicjatyw oddolnych o charakterze non-profit, które zostaną stworzone i zaproponowane przez mieszkańców - czytamy w regulaminie. - Pomoc polega na współudziale organizatorów projektu w organizacji przedsięwzięcia i zakupie materiałów lub usług, których brak uniemożliwiłby realizację przedsięwzięcia.

Na wparcie wniosków uczestników urząd przeznaczył 20 tysięcy złotych. Suma ta zostanie podzielona między pięciu laureatów. Każdy z nagrodzonych otrzyma dofinansowanie w wysokości maksymalnie czterech tysięcy złotych. Forma zgłoszonego do konkursu projektu pozostaje dowolna. Jednak organizatorzy zdradzają, jak zdobyć dodatkowe punkty. Po pierwsze, jury łaskawszym okiem spojrzy na przedsięwzięcia, które odznaczą się trwałością, a ich efekty pozostaną widoczne nawet po zakończeniu akcji. Co więcej, koordynatorzy zalecają, by wnioskodawcy wzięli udział także w innych wydarzeniach inicjatywy "Aktywne Zbrosławice".

Podpowiedzą, jak zacząć

Pewnie wielu mieszkańców rozmyślało już kiedyś o ciekawym festynie lub nietypowym wydarzeniu, które można by przeprowadzić w gminie, ale nie wiedzieli, jak coś takiego przygotować. Twórcy "Oddolnych Inicjatyw" rozumieją, że nie tak łatwo zorganizować pierwszy własny event. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszają na specjalne spotkania. Podczas nich wyjaśnią szczegóły projektu, a także odpowiedzą na wszystkie pytania. Doradców można będzie spotkać w następujących miejscowościach:

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach, 30 września o godz. 17:00
  • Gminna Świetlica w Miedarach, 30 września o godz. 18:00
  • Gminna Świetlica w Przezchlebiu, 1 października o godz. 18:15

Na zgłaszanie swoich pomysłów mieszkańcy Zbrosławic mają czas do 15 października. Koordynatorzy zapowiadają, że tydzień później komisja konkursowa spotka się, by wyłonić pięciu szczęśliwych zwycięzców. Wybrane projekty zostaną zrealizowane do końca tego roku. Program "Aktywne Zbrosławice" powstał dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

fot. Gmina Zbrosławice

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Marka slaskie

Radzionków i Kalety nagrodzone w konkursie...

Nowe biletomaty

Prawie 50 nowych biletomatów. Pojawią się także...

Srebrne skrzydlo

Kolejny tarnogórzanin wyróżniony. Srebrne...

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Certyfikat dla starostwa

Powiat tarnogórski walczy o międzynarodowy...

Cc

Uwaga! Nastąpią przerwy w dostawie prądu....

A

Szkoły w Miasteczku Śląskim dostaną nowy sprzęt...