Zbrosławice. Spowodował wypadek i uciekł. Poszukuje go policja

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach szukają sprawcy wypadku drogowego, jaki miał miejsce w czerwcu 2020 roku. Świadkowie proszeni o kontakt z policją.

Potrącił rowerzystę i uciekł

Do zdarzenia doszło 2 czerwca zeszłego roku na ulicy Gliwickiej w Czekanowie (gmina Zbrosławice). Kierowca białego samochodu dostawczego potrącił rowerzystę jadącego drogą krajową numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór. Poszkodowany wpadł do rowu. Wypadek zarejestrowały kamery.

- Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, z którego prawdopodobnie zabrał urwane lusterko od samochodu i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic - opowiadają tarnogórscy mundurowi.

Niestety rowerzysty nie udało się uratować. Po pobytach w szpitalach 66-latek zmarł w październiku na skutek doznanych obrażeń.

Widziałeś sprawcę? Daj znać policji

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, albo dysponują informacjami na temat wspomnianego kierowcy. Z policjantami można spotkać się osobiście (ul. Bytomska 6, Wydział Kryminalny, pokój 304) lub porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod numery: 47 85 34 382, 47 85 34 255.

By ułatwić poszukiwania, za zgodą prokuratury, udostępniono nagranie, na którym widoczny jest sprawca wypadku.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon