Zbrosławice w jazzowym stylu. Za nami pierwszy koncert w ramach Dramofonii

Z powiatu tarnogórskiego do Nowego Orleanu gości przeniósł duet Dixie Jazz Fellows. Był to pierwszy koncert z serii spotkań z muzyką zapowiedzianych na ten rok.

W Zbrosławicach ruszyła Dramofonia

Dobra muzyka na pochmurne jesienne dni? Wystarczy przyjechać do Zbrosławic. 7 października odbył się pierwszy koncert z cyklu Dramofonia. Na scenie pojawił się duet Dixie Jazz Fellows. Tworzą go grający na klarnecie Kazimierz Szkutnik oraz Kajetan Drozd z tenorowym banjo. Sala Gminnej Biblioteki Publicznej zgromadziła niemałą publiczność, która wśród nastrojowej scenerii miała okazję wsłuchać się w dźwięki klasycznego jazzu.

- Dziękujemy duetowi Dixie Jazz Fellows za ten wyjątkowy wieczór, Gminie Zbrosławice za współpracę, Gościom za liczne przybycie i uśmiech na Waszych twarzach, a wszystkim tym, którzy dołożyli starań, aby to wydarzenie mogło się odbyć, przybijamy ogromną pionę - jesteście Wspaniali - cieszą się organizatorzy spotkania - grupa Pęknięty Pęcherz.

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników muzyki. Październikowy koncert dopiero zainaugurował cykl spotkań, jakie odbędą się w zbrosławickiej bibliotece (ul. Oświęcimska 2a). Podczas kolejnych nastrojowych wieczorów królować będzie swing, blues, country, folk czy rock'n'roll. Na wydarzenia może wybrać się każdy zainteresowany, wstęp wolny.

- Przy współpracy z Gminą Zbrosławice ruszamy z nowym projektem, który zwie się "DramoFonia". Jeśli wszystko się powiedzie, a głęboko w to wierzymy, to będzie to cykl koncertów jesienno-zimowych - opowiadają inicjatorzy akcji.

- Comiesięczne koncerty mają nam przypomnieć korzenie prawdziwej muzyki, przywołać miejsca, z których się wywodzi i oczywiście nacieszyć uszy jakże dobrymi dźwiękami - dodają.
Annum festival 2022 tg

Może Cię zainteresować:

Bach, Händel i Mozart w Tarnowskich Górach. Rozpoczyna się Annum Festival 2023

Autor: Urszula Gołkowska

09/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon