Zbrosławickie love stories. Kolejni jubilaci z medalami za długie lata małżeństwa

Oprócz Kalet czy Świerklańca niedawno świętowały również Zbrosławice. Ponad 20 par obchodziło swoje jubileusze. W tym tygodniu spotkali się, by wspólnie cieszyć się okrągłymi rocznicami, porozmawiać i pobyć razem.

Pół wieku razem w Zbrosławicach

W kolejnej gminie powiatu tarnogórskiego odbyło się spotkanie małżeńskich jubilatów. 14 grudnia zaproszeni zgromadzili się w Gminnej Bibliotece w Zbrosławicach. Na miejscu obecne były 24 pary.

- 50 lat pożycia małżeńskiego? Brzmi to (coraz bardziej) imponująco - stwierdzają urzędnicy gminni. - Odbyło się spotkanie z parami, które mogłyby pochwalić się tak wspaniałym stażem małżeńskim. Ale nie tylko. Zbrosławicką tradycją jest również honorowanie par, które osiągnęły 55, 60, 65 i więcej lat w związku - dodają.

Nie zabrakło gratulacji i życzeń, by za pięć lat spotkać się znów w tym samym składzie. Małżonkowie, którzy świętowali Złote Gody otrzymali wyjątkowe medale. Pochodzą one od Prezydenta RP, a zostały wręczone przez wójta gminy Wiesława Olszewskiego. Szanownym Jubilatom życzymy wszystkiego, co najlepsze. Radości, sił, zdrowia, ale przede wszystkim miłości, która ożywiała związki przez tak wiele dekad.

Jubileusze małżeństw w gminie Świerklaniec

Może Cię zainteresować:

Złote, Diamentowe, a nawet Kamienne Gody. W gminie Świerklaniec świętowali jubilaci

Autor: Urszula Gołkowska

15/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon