Zdalne nauczanie to problem? Darmowe szkolenia dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza nauczycieli do udziału w bezpłatnych webinarach. Uczestnicy poznają sposoby i narzędzia prowadzenia lekcji w Internecie.

Zdalne naczanie

„Być jak Ignacy"

Mimo że już w poprzednim roku szkolnym szkoły musiały zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, edukacja zdalna w dalszym ciągu przysparza wielu problemów. Z pomocą przyjść może Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Projekt pod tytułem „Być jak Ignacy" to odpowiedź na potrzeby szkoleniowe nauczycieli. Każdy chętny pedagog i osoba zainteresowana organizowaniem zajęć w przestrzeni wirtualnej może wziąć udział w specjalnych warsztatach.

- Serdecznie zapraszamy na drugi cykl webinarów dla nauczycieli, którego tematy będą dotyczyły nauczania zdalnego. Szkolenia są bezpłatne i otwarte, nie wymagają zapisania się - opowiadają organizatorzy projektu. - W trakcie każdego webinaru będzie możliwość otrzymania imiennego zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo. Uczestnikom zostanie udostępniony specjalny formularz - zachęcają.

Warsztaty odbywają się na platformie YouTube i trwają około godziny. Pierwsze spotkanie Wnioski z lockdownu – 10 zasad zdalnej edukacji odbyło się 12 listopada. Nagranie dostępne TUTAJ Przed nami jeszcze trzy webinary:

  • Odwrócona lekcja w zdalnej edukacji

Termin: 17 listopad (wtorek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

  • Microsoft Teams dla początkujących

Termin: 19 listopad (czwartek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

  • Quizizz – tworzenie quizów

Termin: 24 listopad (wtorek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Chojecki, pomysłodawca projektu edukacyjnego "Pi-stacja Matematyka" oraz współtwórca programu "Lekcje z Legią", podczas którego uczestnicy łączą wiedzę matematyczną z tematyką sportową.

Czy warto wziąć udział w projekcie? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Małą zachętą może być fakt, że pierwszy webinar obejrzało aż 8 500 osób. Być może podczas kolejnych spotkań ten wyniki uda się nawet pobić.

- Darmowe szkolenia on-line dla nauczycieli to część projektu Fundacji PGNiG pt. „Być jak Ignacy”. We wrześniu ruszyła rejestracja do V edycji tego programu, który w tym roku nosi nazwę „Nauka to przyszłość”. Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz dokonań wybitnych polskich naukowców wśród uczniów szkół podstawowych - tłumaczą koordynatorzy akcji. - V edycja projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość” została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon