Zdalne nauczanie to problem? Darmowe szkolenia dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza nauczycieli do udziału w bezpłatnych webinarach. Uczestnicy poznają sposoby i narzędzia prowadzenia lekcji w Internecie.

Zdalne naczanie

„Być jak Ignacy"

Mimo że już w poprzednim roku szkolnym szkoły musiały zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, edukacja zdalna w dalszym ciągu przysparza wielu problemów. Z pomocą przyjść może Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Projekt pod tytułem „Być jak Ignacy" to odpowiedź na potrzeby szkoleniowe nauczycieli. Każdy chętny pedagog i osoba zainteresowana organizowaniem zajęć w przestrzeni wirtualnej może wziąć udział w specjalnych warsztatach.

- Serdecznie zapraszamy na drugi cykl webinarów dla nauczycieli, którego tematy będą dotyczyły nauczania zdalnego. Szkolenia są bezpłatne i otwarte, nie wymagają zapisania się - opowiadają organizatorzy projektu. - W trakcie każdego webinaru będzie możliwość otrzymania imiennego zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo. Uczestnikom zostanie udostępniony specjalny formularz - zachęcają.

Warsztaty odbywają się na platformie YouTube i trwają około godziny. Pierwsze spotkanie Wnioski z lockdownu – 10 zasad zdalnej edukacji odbyło się 12 listopada. Nagranie dostępne TUTAJ Przed nami jeszcze trzy webinary:

  • Odwrócona lekcja w zdalnej edukacji

Termin: 17 listopad (wtorek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

  • Microsoft Teams dla początkujących

Termin: 19 listopad (czwartek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

  • Quizizz – tworzenie quizów

Termin: 24 listopad (wtorek), godz. 20:00

Chcę wziąć udział!

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Chojecki, pomysłodawca projektu edukacyjnego "Pi-stacja Matematyka" oraz współtwórca programu "Lekcje z Legią", podczas którego uczestnicy łączą wiedzę matematyczną z tematyką sportową.

Czy warto wziąć udział w projekcie? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Małą zachętą może być fakt, że pierwszy webinar obejrzało aż 8 500 osób. Być może podczas kolejnych spotkań ten wyniki uda się nawet pobić.

- Darmowe szkolenia on-line dla nauczycieli to część projektu Fundacji PGNiG pt. „Być jak Ignacy”. We wrześniu ruszyła rejestracja do V edycji tego programu, który w tym roku nosi nazwę „Nauka to przyszłość”. Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz dokonań wybitnych polskich naukowców wśród uczniów szkół podstawowych - tłumaczą koordynatorzy akcji. - V edycja projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość” została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Swiatowy tydzien przedsiebiorczosci

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Weź udział...

Miasta idei 21

Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Spotkanie z...

Powietrzna akademia

Powietrzna Akademia, czyli jak uczyć dzieci...

Nowe obostrzenia

Obostrzeń ciąg dalszy. Co postanowił premier?

Tarnowskie Góry 2022

Pierwsze wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021

Tarnowskie Góry. IV Gala Strażacka 2022

Najlepsi strażacy w powiecie tarnogórskim wybrani

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach