Zdecyduj, na co powiat wyda 400 tysięcy! Ruszyło głosowanie Budżetu Partycypacyjnego

Od dziś każdy mieszkaniec powiatu tarnogórskiego może oddać głos na jeden z projektów zgłoszonych do konkursu. Wystarczy tylko wziąć udział w elektronicznej ankiecie.

Budzet partycypacyjny 1

Pomóż swojej gminie

30 września organizatorzy przedstawili oficjalną listę wniosków zakwalifikowanych do Budżetu Partycypacyjnego na rok 2021. Spośród 24 pomysłów weryfikację pozytywnie przeszło dziewięć propozycji. Środki finansowe podzielono na dwie pule. 220 tysięcy złotych przeznaczono dla podgrupy, w której skład wchodzą: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec i Zbrosławice. Natomiast 180 tysięcy łącznie otrzymają gminy: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg oraz Krupski Młyn. W sumie Starostowo Powiatowe zarezerwowało 400 tysięcy złotych na realizację inicjatyw mieszkańców.

Zgłoszone projekty:

  • Bezpieczne przejścia dla pieszych przy szkołach - projekt 2.0 (Tarnowskie Góry)
  • Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni odcinka drogi powiatowej 3223S (Karchowice, gmina Zbrosławice)
  • Remont chodnika w ciągu ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką (Radzionków)
  • Sensoryczny plac zabaw i ogród dla dzieci z autyzmem (Tarnowskie Góry)
  • Srebrne miasto i jego mieszkańcy – ilustrowany przewodnik z elementami gry miejskiej (powiat tarnogórski)
  • Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety - Leśnego Zakątka Śląska (Kalety)
  • Gościu, siądź pod mym liściem - montaż obiektów małej architektury parkowej w Brynku wraz z remontem ogrodzenia ogrodu botanicznego (Brynek, gmina Tworóg)
  • Kolejny etap remontu drogi powiatowej nr 3235S kl. G (Tworóg)
  • Profilaktyczne szczepienie 220 dziewczynek w wieku 9-14 lat przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (Kalety)

Jak głosować?

Wzięcie udziału w ankiecie jest na prawdę bardzo prostą i nie zabierającą wiele czasu sprawą. Wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać, jaki projekt najbardziej przyda się mieszkańcom. Znajdziemy tam również szczegółowe opisy każdej propozycji. System poprosi nas o wpisanie: danych osobowych, adresu zamieszkania oraz numeru PESEL. Te informacje posłużą do przeprowadzenia sprawiedliwego konkursu. W przeciwnym razie jedna osoba mogłaby oddawać więcej głosów, niż na nią przypada. Warto wiedzieć, że do wzięcia udziału w ankiecie uprawnieni są także niepełnoletni tarnogórzanie. Na zagłosowanie mamy czas do 19 października. Strona internetowa wygaśnie tego dnia o godz. 12:00.

W poprzedniej edycji zwyciężyły projekty: "Razem Bezpieczniej – wykonanie dokumentacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 3253S wraz z wykonaniem odcinka 300mb" w Miasteczku Śląskiem oraz „Bezpieczny pieszy – remont nawierzchni chodników w ciągu dróg powiatowych 3275S ul. Wolności oraz 3220S ul. Oświęcimskiej” w Zbrosławicach. Jak widać, naprawdę warto wziąć udział w Budżecie Partycypacyjnym. Być może w tym roku to właśnie nasza gmina otrzyma dofinansowanie?

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon