Kalety. Zderzyła się z łosiem. Kierująca miała dużo szczęścia. Łoś mniej

Los zderzenie kalety

W ubiegły piątek, 2 kwietnia 2021 r. mieszkanka powiatu tarnogórskiego została ranna w wyniku wypadku drogowego. Z jej samochodem zderzyło się pzebiegające przez jezdnię zwierzę. Konkretnie łoś.

Mogło skończyć się tragicznie

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia po godzinie 21:00. 30-letnia kobieta kierowała samochodem marki Ford Focus na drodze wojewódzkiej nr 908, pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Kaletami. Nagle na jezdni pojawił się łoś. Zwierzę nieszczęśliwie zderzyło się z pojazdem i nie przeżyło tej konfrontacji. Samochód został mocno uszkodzony. Sama kobieta została przetransportowana do szpitala. Jak podają mundurowi, odniesione obrażenia nie zagrażały jej życiu. 

Co roku policjanci odnotowują kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia. Zdarzają się również wypadki, gdzie ranni zostają kierowcy i pasażerowie. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności - przypominają funkcjonariusze. - Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach - dodają.

Co zrobić w przypadku spotkania dzikich zwierząt na drodze? Policjanci tłumaczą:

  • Bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.
  • Nie lekceważ odblasków, jeśli widzisz je w pobliżu drogi, mogą być to odbijające się światła pojazdu w oczach zwierząt.
  • W przypadku zderzenia ze zwierzęciem postępuj tak, jak w przypadku kolizji! Nie pozostawiaj rannego zwierzęcia, nie pozwól mu cierpieć, powiadom odpowiednie służby, które podejmą odpowiednie kroki.
  • Zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, oznacz miejsce kolizji trójkątem ostrzegawczym.
  • Nie dotykaj rannego zwierzęcia, zaczekaj na pomoc! Ranne zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Los zderzenie kalety

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: