Zderzenie z sarną na ulicy Gliwickiej. Policjanci apelują o ostrożność

Na naszych drogach trwa okres jesienno-zimowy, który nie sprzyja bezpieczeństwu podróżujących. Przekonał się o tym dziś, 17 listopada, pewien kierowca.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry 48

Do zdarzenia doszło około godziny 6:00. Osoba prowadząca samochód marki Hyundai jechała ulicą Gliwicką w Tarnowskich Górach. W pewnym momencie pojazd zderzył się z sarną. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Policjanci przypominają o konieczności wzmożonej ostrożności podczas jazdy przez tereny zalesione. Ignorowanie znaku „Uwaga, dzikie zwierzęta” oraz niedostosowywanie prędkości do panujących warunków mogą skończyć się tragicznie nie tylko dla leśnych zwierząt, ale także dla uczestników ruchu drogowego.

- Co roku policjanci odnotowują kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia - dodają mundurowi.

Zderzyła się z łosiem. Kierująca miała dużo szczęścia. Łoś mniej

W okresie jesienno-zimowym warto pamiętać także o kwestii odblasków. Często wydają się one drobnym szczegółem, ale w rzeczywistości mają one wielki wpływ na bezpieczeństwo pieszego. Zwiększają one widoczność osoby poruszającej się poboczem z 40 do 150 metrów.

- Niestety policjanci często spotykają się z sytuacjami, kiedy pieszy czy rowerzysta nie posiada żadnych elementów odblaskowych. Osoby te są wówczas słabo widoczne dla kierowców, którzy, dostrzegając ich w ostatniej chwili, nie są w stanie właściwie i odpowiednio wcześnie zareagować. W takich przypadkach często dochodzi do tragedii - ostrzegają funkcjonariusze.

Bądź bezpieczny na drodze! Odblaski dla uczniów i przedszkolaków

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon