Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

Trwają przygotowania do Sylwestrowej Mocy Przebojów. Władze Stadionu Śląskiego prawdopodobnie wprowadzają w błąd informując, że może w niej wziąć udział aż 12 tys. osób niezaszczepionych (30 proc. widzów). Decyzja prezydenta Chorzowa jest jasna - to impreza tylko dla 250 niezaszczepionych osób!

fot. FB/Stadion Śląski
Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Opinia chorzowskiego sanepidu dotycząca „wydarzenia muzycznego” jakim będzie Sylwestrowa Moc Przebojów została wydana już na początku grudnia. Mówi ona o tym, że impreza może się odbyć pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50% miejsc (później ten limit zmniejszył się do 30%) lub przy braku wyznaczonych miejsc dla 250 osób. Do tych limitów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19 lub takich, które okażą negatywny wynik testu na COVID-19. Imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim zarejestrowano na 40 tys. osób. - Na teren imprezy może wejść nie więcej 30% (…) osób niezaszczepionych – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego. To by oznaczało, że może niej wziąć udział 12 tys. osób niezaszczepionych.

- Z tych 12 tys. na płycie stadionu, gdzie są miejsca stojące, jednocześnie będzie mogło przebywać tylko 250 niezaszczepionych osób. Imprezę będzie zabezpieczało 900 ochroniarzy, a cześć z nich będzie sprawdzać tzw. paszporty covidowe lub negatywne testy na COVID-19, które będą sprawdzane także przy wejściu na płytę stadionu – tłumaczy Grzegorz Kubicki ze Stadionu Śląskiego.

Jednak w decyzji prezydenta Chorzowa z 22 grudnia 2021 r., w której zezwala organizatorowi, spółce Music Company, na przeprowadzenie imprezy masowej pod nazwą „Sylwestrowa Moc Przebojów 2021” na Stadionie Śląskim. Jeden z warunków przeprowadzenia mówi, że:

- Dopuszcza się maksymalną ilość widzów 40 000 osób w tym nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych.

Nie ma tam więc mowy o limicie 30% osób niezaszczepionych z 40 tys. osób które mogą wziąć udział w sylwestrowej imprezie.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca – dodaje rzecznik.

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie przez telewizję Polsat i Stadion Śląski i – jak zapewniają organizatorzy – usłyszymy „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, zespół Bajm, Paweł Domagała, Ewelina Lisowska oraz zespóły Bajm i Enej.

- Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Wstęp na Sylwestrową Moc Przebojów będzie bezpłatny, a impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Bramy stadionu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej. Zakończenie zaplanowano na godz. 00.30.

AKTUALIZACJA, 29.12.2021

Ze strony internetowej Stadionu Śląskiego zniknęła informacja o tym, że „na teren imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu”. Teraz jest tam mowa jedynie o tym, że „wstęp na imprezę na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny, zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego”.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, gra miejska "Tropami księdza Blachnickiego"

Przez Tarnowskie Góry tropami Blachnickiego

Miasteczko Śląskie, kamieniołom

Odkryj tajemnicę żyglińskiego kamieniołomu

Kino plenerowe na brzegu Dramy, Zbrosławice

Kino plenerowe na brzegu Dramy 2021

Pokaz mody gwarkowskiej

Pokaz mody tarnogórskiej [GALERIA]

Silver Run 2021

Silver Run 2021 Ożarowice. Zawody i bezpłatne badania