Żłobki i przedszkola w Tarnowskich Górach nie będą otwarte 6 maja

Jak ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja mają być otwarte żłobki i przedszkola. Tarnowskie Góry zapowiedziały, że nie otworzą żłobków i przedszkoli we wskazanym terminie.

Dzieci

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola pod szczególnym "reżimem sanitarnym". Otwarte mogą być tylko instytucje, w których zapewniono realizację wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Mimo ogłoszonej wczoraj zgody rządu na uruchomienie z dniem 6 maja br. żłobków i przedszkoli, informuję, że tarnogórskie placówki nie wznowią w tym terminie funkcjonowania ze względu na duże zagrożenie zakażeniem koronawirusem. Urząd Miejski przeanalizował możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli w podanym terminie lecz jest on nierealny. Musimy rozpatrzyć zakup maseczek, rękawic, kombinezonów, termometrów, opracować niezbędne procedury - informuje Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza miasta ds. społecznych.

Szczegółowa data wznowienia działalności miejskich żłobków i przedszkoli będzie podana przez tarnogórski magistrat wkrótce. - Podstawową wytyczną do podjęcia decyzji będzie aktualna sytuacja epidemiczna w kraju i w mieście. Podobną decyzję w powyższej kwestii podjęły także ościenne gminy - wyjaśnia Jolanta Tuszyńska.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry trasy rowerowe

Tarnowskie Góry łączą siły z Toruniem w temacie rowerowym

Semafor makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor może pozostać w naszym mieście

Tarnowskie Góry info

Co ma się zmienić w Tarnowskich Górach? Urząd Miasta pyta

Tarnowskie Góry rynek

Czego chcą mieszkańcy Tarnowskich Gór? - wyniki ankiety

Powiat tarnogórski - nowe i odnowione przejścia dla pieszych

Powiat odnowił przejścia dla pieszych. Trudno je przeoczyć

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany

Ulica Powstańców Śląskich już otwarta!

Ulica Powstańców Śląskich otwarta dla ruchu drogowego