Żłobki i przedszkola w Tarnowskich Górach nie będą otwarte 6 maja

Jak ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki, od 6 maja mają być otwarte żłobki i przedszkola. Tarnowskie Góry zapowiedziały, że nie otworzą żłobków i przedszkoli we wskazanym terminie.

Dzieci

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola pod szczególnym "reżimem sanitarnym". Otwarte mogą być tylko instytucje, w których zapewniono realizację wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Mimo ogłoszonej wczoraj zgody rządu na uruchomienie z dniem 6 maja br. żłobków i przedszkoli, informuję, że tarnogórskie placówki nie wznowią w tym terminie funkcjonowania ze względu na duże zagrożenie zakażeniem koronawirusem. Urząd Miejski przeanalizował możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli w podanym terminie lecz jest on nierealny. Musimy rozpatrzyć zakup maseczek, rękawic, kombinezonów, termometrów, opracować niezbędne procedury - informuje Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza miasta ds. społecznych.

Szczegółowa data wznowienia działalności miejskich żłobków i przedszkoli będzie podana przez tarnogórski magistrat wkrótce. - Podstawową wytyczną do podjęcia decyzji będzie aktualna sytuacja epidemiczna w kraju i w mieście. Podobną decyzję w powyższej kwestii podjęły także ościenne gminy - wyjaśnia Jolanta Tuszyńska.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Szkła Podstawowa w Przezchlebiu - zajęcia z programowania

Gmina Zbrosławice. Zajęcia z robotyki dla małych

Urząd Miasta Tarnowskie Góry, godziny otwarcia

Urząd Miejski ogranicza przyjmowanie petentów

Zakłady Chemiczne Tarnowskie Góry

Informacje w temacie Zakładów Chemicznych "Tarnowskie Góry".

Tarnogórzanin twarzą Sii Cycling Team

Tarnogórzanin Kamil Hajda twarzą ogólnopolskiej kampanii

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

Narodowy Spis Powszechny, Tarnowskie Góry

Nowy punkt spisowy w... tarnogórskim Parku Wodnym

Nowa karetka w Kaletach

Nowa karetka dla Kalet. Kosztowała 500 000 złotych