Złodzieje okradli sklep w Kaletach. Ich łupem padło... kilkaset jajek niespodzianek

W sąsiedniej miejscowości doszło do bardzo nietypowej kradzieży. Dwóch dwudziestokilkulatków wyniosło pokaźne ilości słodyczy.

Policja Śląska
Tarnowskie Góry 66

Zananę czekoladki z zabawką w środku cieszą się wielką popularnością wśród dzieci. Niedawno okazało się, że są cenionym towarem także wśród starszych klientów. Co innego powiedzieć, gdy ze sklepu znika prawie 600 sztuk słodyczy?

Z jednego ze sklepów w Kaletach, znajdującego się przy ulicy 1-go Maja, ukradziono kilkaset jajek niespodzianek. Okazało się, że padły łupem dwóch 23-letnich mężczyzn. Mieszkańcy Chorzowa zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Kalet w ostatni poniedziałek, 13 grudnia.

- Policjanci ustalili, że ich łupem padło prawie 600 jajek z zabawkami w środku, wartych prawie 2300 złotych - informują mundurowi. - Mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że byli pijani, obaj mieli około 1,5 promila - dodają.

Kara, jaka może spotkań złodziei, będzie zdecydowanie mniej słodka niż porwany łup. Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia. Funkcjonariuszom udało się odzyskać blisko 500 skradzionych jajek niespodzianek. Pozostaje pytanie, co stało się z resztą...

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kalety ichtiopark

Ukradł kamerę z Ichtioparku w Kaletach

Tarnowskie góry policja

Seria niefortunnych kradzieży w Tarnowskich Górach i okolicy

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Zaginął krzysztof madyda

Zaginął mieszkaniec Świerklańca. Nie ma z nim kontaktu

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w powiecie tarnogórskim

Tarnowskie Góry luty 2022

Podsumowanie tygodnia 07-13.02.2022