Zmarł Alojzy Gacki, szkoleniowiec i działacz sportowy z Nakła Śląskiego

Alojzy gacki

Urząd Gminy w Świerklańcu przekazał smutną wiadomość. Odszedł Alojzy Gacki, zasłużony dla gminy propagator sportu w powiecie tarnogórskim.

Pan Gacki zmarł w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia w wieku siedemdziesięciu lat. Pochodził z Nakła Śląskiego. Swoją karierę zawodową związał z inżynierią - ukończył Politechnikę Śląską zdobywając tytuł magistra inżyniera energetyki i budowy maszyn. Przez latach uczył w szkołach średnich, miedzy innymi w Tarnowskich Górach.

Jego wielką pasję stanowił sport, zwłaszcza kajakarstwo. Był związany z klubem UKS Świerklaniec, w którym szkolił młodych zawodników. Przez wiele lat pełnił także funkcję  prezesa organizacji.

Dał początek wielu karierom sportowym; spod jego trenerskiej ręki wyszło wielu reprezentantów naszego kraju. Był pierwszym trenerem mistrza olimpijskiego Tomasza Wylenżka. Po pożarze kajakowni w parku w Świerklańcu w 2008 roku dzięki między innymi jego staraniom wybudowano w jej miejscu nową - mówi wójt Świerklańca Marek Cyl.

Nabożeństwo żałobne Alojzego Gackiego obędzie się jutro, 8 kwietnia o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem NSPJ w Nakle Śląskim. Później nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku.

fot. UG Świerklaniec

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: