Zmarł Jerzy Siwy. Przez wiele lat był członkiem Rady Gminy Świerklaniec

Odeszła osoba zasłużona dla Nakła Śląskiego i całej gminy. Zmarły udzielał się w samorządzie lokalnym, a także jako działacz społeczny. Współpracownicy wspominają go z żalem.

UG Świerklaniec
Jerzy Siwy zmarł

Zmarł Jerzy Siwy

10 marca, w wieku 68 lat, odszedł radny gminy Świerklaniec. Reprezentował Nakło Śląskie. W obecnej kadencji był Przewodniczącym Komisji Gospodarki, Budżetu i Inwestycji. W latach 2014-2018 pełnił obwiązki Przewodniczącego Rady Gminy Świerklaniec. Aktywnie udzielał się także na polu społecznym. Był Przewodniczącym Rady Fundacji "Dzieci Śląska" im. Kai Mireckiej-Ploss. To także dzięki jego staraniom Szkoła Podstawowa w Nakle Śląskim nosi imię pochodzącej z Piekar działaczki. Jerzy Siwy stał się również współzałożycielem klubu kajakowego UKS Olimpijczyk Nowe Chechło.

- Był oddany działalności na rzecz lokalnej społeczności Nakła Śląskiego, gminy Świerklaniec i powiatu tarnogórskiego - wspominają zmarłego współpracownicy. - Z racji swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego jako pracownik samorządowy, wypełniał swoje społeczne obowiązki z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem. Był też miłośnikiem sportu, który przez wiele lat czynnie uprawiał i propagował go wśród dzieci i młodzieży - dodają.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 marca. Rozpocznie się o godz. 9:00 w kościele pw. NSPJ w Nakle Śląskim.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon