Zmarł ks. Piotr Faliński. Posługiwał w Tworogu, był związany z Tarnowskimi Górami

Odszedł znany w diecezji gliwickiej kapłan. Wspomina go Technikum w Brynku, Nitron czy Górnik Zabrze.

Diecezja Gliwicka
Zmarł Piotr Faliński

Zmarł ks. Piotr Faliński

Kuria diecezji gliwickiej podała smutną wiadomość. 23 grudnia odszedł ks. Faliński. Miał 61 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1986 roku. Jako wikary posługiwał w parafiach św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, św. Antoniego w Tworogu, św. Bartłomieja w Gliwicach. Później został proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pławniowicach, a od 2002 roku opiekował się parafią św. Mikołaja w Rudnie.

Sprawował także dodatkowe obowiązki. Był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz diecezjalnym kapelanem Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Jego pasję stanowiła poezja. Przez wiele był jurorem Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im. ks. Jana Twardowskiego.

Pogrzeb zmarłego odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 grudnia, o godzinie 10:00 w parafii św. Mikołaja w Rudnie.

"Do zobaczenia na zielonych murawach nieba!"

Księdza Falińskiego żegnają związane z nim osoby, grupy i zespoły. Wśród nich społeczność Technikum Leśnego w Brynku, gdzie uczył religii.

- Rodzinie, krewnym i znajomym pogrążonym w żałobie składamy wyrazy współczucia. Niech święty Florian czuwa nad Jego duszą - oznajmiają przedstawiciele szkoły.

Kapłana i wiernego kibica żegna także Górnik Zabrze.

- Jego pasją była również piłka nożna. Na początku lat dziewięćdziesiątych ksiądz Faliński pełnił nawet funkcję trenera drużyny Nitron Krupski Młyn. Ponadto był wielkim i aktywnym kibicem Górnika Zabrze. Gdy tylko pozwalał mu na to czas, wspierał zespół z trybun stadionu im. Ernesta Pohla - wspominają członkowie klubu.

Wzruszający wpis zamieścili także zawodnicy klubu Nitron z Krupskiego Młyna.

- Charyzmatyczny duchowny prowadził naszą drużynę w latach 1991-93. W tych latach był również wikarym w Tworogu. Zawsze miło wspominany przez starszych zawodników naszego klubu. Przez ostatnie lata był proboszczem w Rudnie oraz kapelanem strażaków diecezji gliwickiej. Obecny na wszystkich ważnych uroczystościach naszego klubu. Na 75-lecie klubu wygłosił kazanie w czasie mszy świętej. Drogi Przyjacielu do zobaczenia na zielonych murawach nieba!

Do kondolencji dołącza się też Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Katowice.

- Do krainy wiecznych łowów odszedł ks. Piotr Faliński - członek Koła Łowieckiego Daniel w Gliwicach. Kapelan, pasjonata. Oddany łowieckiej służbie zarówno w Okręgu PZŁ w Katowicach, jak również w Opolu - wspominają przedstawiciele związku.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon