Zmarł ksiądz Ernest Grajcke. Był proboszczem parafii w Radzionkowie

Archidiecezja Katowicka podała, iż odszedł jeden z kapłanów związanych z powiatem tarnogórskim. Pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu.

UM Radzionków
Zmarł ksiądz ernest grajcke pogrzeb

Zmarł ksiądz Ernest Grajcke

Wczoraj, 30 sierpnia, odszedł były proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Radzionkowie. Pełnił tę posługę w latach 1979-1993. Zmarł w wieku 83 lat, w 60. roku kapłaństwa.

- Wkrótce po przybyciu do Radzionkowa zamontował w naszym kościele nową instalację centralnego ogrzewania, wymienił posadzkę. Swoją działalność rozpoczęła biblioteka parafialna. W tym samym czasie utworzono przy naszej parafii Koło Charytatywne rozprowadzające wśród parafian dary z Zachodu oraz wspierające najuboższych. Jako proboszcz był od 1984 roku odpowiedzialny za budowę nowego kościoła na osiedlu im. gen. Jerzego Ziętka. W roku 1986 sprowadził z Gniezna do naszej świątyni relikwie św. Wojciecha, a w latach następnych odwodnił mury kościelne, wymienił pokrycie dachowe oraz odmalował świątynię. Ksiądz Ernest Grajcke organizował liczne pielgrzymki m.in. na Górę Św. Anny, do Częstochowy i Watykanu - podaje parafia św. Wojciecha.

W uznaniu zasług dla Radzionkowa, w tym wsparcie starań o odzyskanie praw miejskich, w 2008 roku został odznaczony Nagrodą Honorową "Crux Adalberti". Pogrzeb ks. Ernesta Grajcke odbędzie się w sobotę, 2 września, w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach-Wesołej. O godzinie 13:15 rozpocznie się modlitwa różańcowa, natomiast o 14:00 - Msza święta.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon