Zmarł ksiądz Karol Sikora, emerytowany proboszcz parafii św. Anny w Tarnowskich Górach

Karol sikora tarnowskie gory

Kuria Diecezjalna w Gliwicach poinformowała, że wczoraj, 26 marca zmarł ks. Karol Sikora. Przez wiele lat pełnił posługę kapłańską w Tarnowskich Górach.

Odszedł tarnogórski proboszcz

Ksiądz Sikora był znany wielu mieszkańcom naszego miasta. W 1980 roku został rektorem kościoła św. Anny w Tarnowskich Górach. Rok później objął obowiązki proboszcza tej parafii. Pełnił tę posługę przez ponad 30 lat. W 2014 roku przeszedł na emeryturę i przeniósł się do rodzinnego w domu w Zebrzydowicach. 

Jako wiary pracował w parafiach:

  • św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach
  • NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach 
  • Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim 
  • św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 29 marca o godzinie 14:00 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach (diecezja bielsko-żywiecka). Trumna zostanie eskortowana do Tarnowskich Gór. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 30 marca o godzinie 11:00 w parafii św. Anny. 

Jak podaje Gość Gliwicki, Kuria Diecezjalna prosi, żeby ze względu na obowiązujące obostrzenia i bardzo małą powierzchnię kościoła księża nie przyjeżdżali na pogrzeb, a zamiast tego odprawili Mszę w swoich parafiach. Umożliwi to najbliższej rodzinie zmarłego udział w uroczystości. 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: