Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie tarnogórskim. O czym warto wiedzieć?

Podczas zbliżającego się weekendu na ulicach trzeba spodziewać się utrudnień. Już jutro wiele osób zacznie bliższe lub dalsze podróże. Na ten czas w powiecie tarnogórskim zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry cmentarz

Akcja "Znicz" 2022

Policjanci przygotowują się na nadchodzący długi weekend. Okolice 1 listopada zawsze oznaczają przeciążenia ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

- Tarnogórscy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2022", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy - przypominają mundurowi.

Z uwagi na spodziewane duże natężenie ruchu, w niektórych miejscach policjanci mogą pojawić się na ulicach, by ułatwić płynność przejazdu.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

W powiecie tarnogórskim na drogach pojawią się pewne zmiany. Mają one na celu usprawnić przejazdy przez miejsca, gdzie zwykle pojawiają się zatory. Warto zwracać uwagę na znaki i nie jeździć "na pamięć", by nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Część zmian zacznie obowiązywać już od jutra, 28 października.

  • Radzionków: w dniach 31 października godz. 6:00 do 2 listopada godz. 20:00 ulice Orzechowska i Jaśminowa zostaną częściowo wyłączone z ruchu samochodów. Będzie odbywał się tylko ruch pieszych.
    Tarnowskie Góry: w dniach od 28 października do 3 listopada przy ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łomnickiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak "zakaz zatrzymywania się",
    w dniach od 28 października do dnia 3 listopada przy ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą (DK 11) zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania się"
    Kalety: od 29 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego, w ulicę Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego ulicą Pokoju z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego.
    Nakło Śląskie: przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 31 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon