Zmiany przy pałacu w Nakle Śląskim. Nowe bramy już witają gości

Kończy się kolejny etap remontu przy siedzibie Centrum Kultury Śląskiej. O inwestycję zawalczyli sami mieszkańcy.

Bramy już gotowe

Od niedawna możemy oglądać efekt zadania pod nazwą "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap I".

- Już są! Nowe, pięknie odrestaurowane bramy zajęły dziś, tj. 7 grudnia, swoje miejsce w odremontowanych wjazdach na teren parku - cieszą się opiekunowie tego miejsca, pracownicy Centrum Kultury Śląskiej.

Prace rozpoczęły się w październiku tego roku. Za ich realizację odpowiadała firma Expance Sławomir Czapiewski z Piły. Zadanie zostało zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2022 rok. Zdobyło 1 125 głosów. To jeszcze nie koniec. Podczas następnej edycji BP projekt "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II" wsparły 1 083 osoby. Łączny koszt prac to 660 000 złotych. Przypomnijmy, że w ostatnich latach pałac w Nakle Śląskim oraz otaczający go teren przeszły gruntowny remont.

- Wszystkie te inwestycje mają nie tylko uatrakcyjnić i przyciągać w to miejsce mieszkańców powiatu, ale jednocześnie sprawić, aby wydarzenia kulturalne w CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbywały się w miejscu szczególnie przyjaznym i atrakcyjnym historycznie - stwierdzają przedstawiciele Starostwa Powiatowego.
Budżet partycypacyjny 2022-2023

Może Cię zainteresować:

Znamy wyniki Budżetu Partycypacyjnego na 2023 rok. Na co powiat wyda 600 000 zł?

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon