Zmiany w rozkładach jazdy. Jak będą kursowały autobusy podczas przerwy świątecznej?

Przed nami wyjątkowy czas w ciągu roku. Wyjątkowe będzie także funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Jakie modyfikacje zapowiada ZTM?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry dworzec

Świąteczny rozkład jazdy w Tarnowskich Górach

Zbliżające się dni przyniosą pewne zmiany w kursowaniu autobusów, tramwajów i trolejbusów na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przed wyjściem na przystanek warto sprawdzić połączenia za pomocą strony internetowej GZM. Można także zerknąć do zakładki Aktualności – Komunikaty. Nie wszystkie informacje prezentowane na przystankach mogą być aktualne, mogą także pojawić się wyjątki dla konkretnych linii.

O czym należy pamiętać sprawdzając rozkład jazdy?

23 grudnia i od 27 do 30 grudnia obowiązywać będą harmonogramy ważne w dni robocze (nieszkolne i niewakacyjne).

W Wigilię (24 grudnia) aktualne będą rozkłady specjalne oznaczone jako Wigilia. Przypominają one rozkłady sobotnie, ale zakładają ograniczenie kursowania linii tramwajowych od godz. 16:00 oraz zakończenie kursowania linii autobusowych i trolejbusowych ok. godz. 16:00 - 18:00. 24 grudnia linie metropolitalne M1, M2, M3, M4 oraz M10 będą kursowały według rozkładów jazdy na dni wolne od pracy lub sobotę.

W pierwszy oraz drugi dzień świąt, 25 i 26 grudnia, a także 1 stycznia obowiązują rozkłady jazdy na niedziele i święta.

Natomiast w Sylwestra, 31 grudnia, pojazdy będą kursować według specjalnych harmonogramów. Podobnie jak w Wigilię zakładają one wieczorne ograniczenia kursowania linii tramwajowych, autobusowych i trolejbusowych, choć z pewnym wyjątkiem.

- Już teraz warto podkreślić, że w związku z imprezą sylwestrową organizowaną w Parku Śląskim w Chorzowie, wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany w komunikacji miejskiej, których dokładny opis pojawi się nieco późnej - zaznaczają przedstawiciele ZTM.

6 stycznia pojazdy transportu publicznego będą kursować według rozkładu niedzielnego.

Tymczasowo zmienią się także godziny otwarcia Punktów Obsługi Pasażera. W Wigilię pozostaną one zamknięte. 30 grudnia będą obsługiwać podróżnych od 7:00 do 18:00, a 31 grudnia od 9:00 do 13:00.

Tarnowskie góry dworzec

Może Cię zainteresować:

Nowe autobusy i nowe przystanki. Pojawią się w centrum, Sowicach i Lasowicach

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon