Znalazł i przywłaszczył smartfon. Teraz odpowie przed sądem

75-letni mieszkaniec gminy Zbrosławice na ulicy znalazł telefon wart 800 złotych. Zamiast szukać właściciela, oddał przedmiot swojej znajomej.

Zbrosławice. Przywłaszczenie telefonu

Do funkcjonariuszy zgłosiła się kobieta, która zgubiła smartfon. Podejrzewała, że zabrał go pewien przejeżdżający ulicą motocyklista. Policjanci namierzyli podejrzanego i ustalili jego tożsamość. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.

- W piątek, trzynastego sierpnia, jadąc motorowerem przez miejscowość Ziemięcice, zauważył leżący na ulicy telefon komórkowy. Zamiast poszukać jego właściciela i oddać zgubę, postanowił zabrać urządzenie. Znajdującą się w telefonie kartę SIM spalił w piecu, a samo urządzenie dał w prezencie dużo młodszej znajomej, bo sam nie umiał obsługiwać smartfonu - podają mundurowi.

Funkcjonariusze zatrzymali także kobietę, która otrzymała ten nietypowy prezent. Mieszkance powiatu tarnogórskiego za paserstwo grozi do roku więzienia. Surowszą karę może otrzymać 75-latek, który usłyszał zarzut przywłaszczenia. Mężczyźnie grozi spędzenie trzech lat za kratkami.

- Przypominamy, że przysłowiowe „znalezione — niekradzione” nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt Policji albo zanieść do biura rzeczy znalezionych. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również osoba, która przyjmie rzecz pochodzącą z przestępstwa - informują funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Rozbój na dworcu autobusowym

Rozbój w centrum miasta. Napastnik groził nożem nastolatkowi

Tarnowskie Góry. Wypadek na ul. Nakielskiej

Wypadek na przejściu dla pieszych. Poszkodowana w szpitalu

Tarnowskie Góry. Wypadek na ul. Janasa

Wypadek na ul. Janasa. Motocyklista zderzył się z samochodem

Wypadek na trasie Tworóg - Pusta Kuźnica

Tworóg - Pusta Kuźnica. Samochód wpadł do rowu

Zbrosławice, pijany kierowca

Gmina Zbrosławice. Pijany kierowca spowodował kolizję

Water 824418 1280

Tragedia nad zalewem w Kamieńcu. Utonął mężczyzna

Tarnowskie Góry, złodzieje zatrzymani

Włamania i narkotyki. Złodzieje trafili do aresztu