Znamy zwycięzcę loterii "Rozlicz PIT". Do kogo trafił Suzuki Swift?

Dziś na tarnogórskim rynku wręczono nagrody laureatom miejskiej loterii "Rozlicz PIT". Nowych właścicieli znalazły tablety, rowery i samochód hybrydowy.

Tarnogórski konkurs rozstrzygnięty

Urząd Miasta zaprosił wszystkich chętnych do udziału w konkursie, w którym wygrać można było nagrody o łącznej wartości 85 tysięcy złotych. Wśród nich znajdziemy vouchery do Parku Wodnego, tablety, urządzenia xbox, rowery ecobike, ale przede wszystkim: samochód marki Suzuki Swift Hybrid.

By wziąć udział w loterii wystarczyło rozliczyć podatek w Tarnowskich Górach. W zabawie wzięło udział 3778 osób.

- Pomysł loterii powstał dlatego, żeby zwiększyć udział mieszkańców Tarnowskich Gór w podatku PIT, który dociera do gminy - tłumaczy Arkadiusz Czech. - Ponieważ Tarnowskie Góry się prężnie rozwijają, wielu mieszkańców, którzy sprowadzili się tutaj, którzy już korzystają z naszych miejskich usług, niekoniecznie jeszcze rozliczają się w tarnogórskim Urzędzie Skarbowym - dodaje burmistrz.

Losowanie odbyło się 24 maja, ale uroczyste wręczenie nagród miało miejsce dziś, 17 czerwca, na tarnogórskim rynku. Zaraz po hejnale zwycięzcy loterii otrzymali wygrane prezenty.

Szczęśliwym właścicielem głównej nagrody został pan Tymon Kasprzak.

- Jak najbardziej polecam udział w tego typu konkursach. Nic nas to nie kosztuje, musimy tylko mieszkać w Tarnowskich Górach i rozliczyć się tutaj. Oprócz szansy na wygranie pięknej nagrody zyskujemy jeszcze piękniejsze miasto - opowiada zwycięzca.

Dla tych, którym tym razem nie bardzo się poszczęściło, mamy dobrą wiadomość. W przyszłym roku odbędzie się druga edycja loterii.

Warto podkreślić, że gmina Tarnowskie Góry poza nagrodami ufundowała także podatek od nagród. Laureaci nie muszą więc ponosić kosztów związanych z opłatami skarbowymi, co najważniejsze jest w przypadku samochodu – wystarczy go zarejestrować, ubezpieczyć i jeździć – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon