Znów dobre wieści z francuskiego Merignac. Katarzyna Kowalik na pierwszym miejscu podium!

Mieszkanka naszego miasta świetnie zaprezentowała się podczas Mistrzostw Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Do domu wróciła ze złotym medalem.

European Powerlifting Federation
Katarzyna kowalik Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

Katarzyna Kowalik mistrzynią Europy!

W zeszłym tygodniu odbywały się Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Miały one miejsce we francuskim mieście Merignac. Wśród sportowców z całego kontynentu nie zabrakło także polskiej reprezentacji. W zawodach wzięło udział między innymi tarnogórskie małżeństwo, które w swojej kolekcji ma już niejeden tytuł mistrzowski. 1 sierpnia Mikołaj Kowalik wziął udział w kategorii 120 kg. Po trzech próbach udało mu się stanąć na podium i osiągnąć drugie miejsce.

Kolejny sportowy sukces Mikołaja Kowalika. Tarnogórzanin wicemistrzem Europy!

Kilka dni później zaprezentowała się jego żona, Katarzyna Kowalik. Tarnogórzanka zakwalifikowała się do kategorii Masters II do 76 kg. Udało jej się podołać wyzwaniu i zdobyć złoto.

- Jeśli masz cel, pracujesz ciężko, wierzysz w to, co robisz i oddajesz się temu bez reszty, nie dla poklasku, lecz dla siebie, osiągniecie tego jest tylko kwestią czasu. Pięć lat temu, po ciężkiej chorobie, zdobyłam Mistrzostwo Europy w Bikini Fitness weteranek, wczoraj [4.08] stanęłam na najwyższym podium w Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Nie czuje się dumna, na chwilę obecną czuje się spełniona. Mam kolejne cele, więc zabieram się do pracy - cieszy się mistrzyni Europy.

Tarnogórskim sportowcom gratulujemy kolejnych sukcesów i życzymy następnych zwycięstw, pokonywania granic oraz podejmowania nowych wyzwań.

Katarzyna Kowalik

Może Cię zainteresować:

Katarzyna Kowalik z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy. Podium w wyciskaniu sztangi leżąc

Autor: Martyna Urban

09/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon