Zobacz swoją własną historię na scenie, czyli teatr playback w Tarnowskich Górach

Do TCK zawita w najbliższym czasie grupa Hey!Now!. Artyści zaprezentują wyjątkowe przedstawienie, w którym to widz wciela się w reżysera.

HeyNow
TCK - przedstawienia

Teatr playback - co to takiego?

Nie wszyscy mieli już okazję spotykać się z tą niecodzienną formą spektaklu. Polega ona na współpracy z gośćmi wydarzenia. Ochotnicy opowiadają swoje historie, natomiast artyści odgrywają je na scenie.

- Aktorzy wsłuchują się w narrację widza/uczestnika (protagonisty) i wychwytują treści zorientowane na temat spektaklu, następnie technikami stosowanymi w teatrze playback odgrywają jego historię - opowiadają przedstawiciele TCK. - Historia jest empatycznie odzwierciedlana, pomagając widzowi we wzmocnieniu i dotarciu do jego indywidualnego doświadczenia poprzez żywe obrazowanie, mocny język, ekspresyjny sposób zachowania się - dodają.

Hey!Now! w Tarnowskich Górach

Do naszego miasta przyjedzie grupa, która specjalizuje się w teatrze playback. Zespół składa się z dziesięciu aktorów. Tworzony przez nich spektakl trwa 60 - 80 minut. W czasie jednego przedstawienie gra się od 5 do 7 historii. Aktorzy to psychoterapeuci i psychodramatyści. Są przygotowani do odgrywania historii o różnym nasyceniu emocjonalnym.

Teatr Polska w Tarnogórskim Centrum Kultury. Na co warto się wybrać?

Spotkanie z Teatrem Hey!Now! odbędzie się 10 października o godzinie 17:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach lub poprzez stronę internetową.

- Kiedy opowiesz nam swoją historię, przeniesiemy ją na scenę. Gdy doświadczysz jej na nowo wspólnie z innymi, jest szansa, że nabierze innej barwy… Kiedy usłyszysz opowieść kogoś innego i zobaczysz ją zagraną, może odnajdziesz w niej siebie… Na pewno nie jesteśmy kabaretem ani grupą humorystycznych improwizatorów. Gramy historie ludzi, czasem w sposób zaskakujący – jednak zawsze staramy się empatyzować i pokazać inne oblicze historii - zapraszają aktorzy.
Teatr HeyNow w TCK
HeyNow

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon