Zupełnie pijany jechał na szczepienie. Po drodze spowodował wypadek

Wczoraj, 28 kwietnia mieszkaniec powiatu tarnogórskiego dachował w Ożarowicach. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu!

Tarnowskie gory pijany kierowca

Pijany jechał na szczepienie

Wczoraj około godziny 17:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o wypadku w gminie Ożarowice. Do zdarzenia doszło na ulicy Jana Pawła II. 56-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Samochód marki Fiat Panda znalazł się w rowie. Samemu kierowcy nic się nie stało. Biorąc pod uwagę stan, w jakim się znajdował, można powiedzieć, że miał wielkie szczęście.

Na miejsce udali się policjanci z Pyrzowic oraz Tarnowskich Gór. Mundurowi szybko ustalili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia - 56-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak powiedział przedstawicielom służb, jechał na szczepienie przeciwko COVID-19.

- Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd - informują funkcjonariusze.

Powiat tarnogórski. Jechała 200 km/h, nie miała prawa jazdy

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon