Żywe Srebro Festiwal w Tarnowskich Górach powraca! Tym razem w tematyce... czułości

W naszym mieście we wrześniu szykuje się kolejne wydarzenie. Nie, tym razem nie chodzi o Gwarki, choć z pewnością wiele osób już z niecierpliwością ich oczekuje. Na imprezowy deser proponujemy Czuły Festiwal.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry żywe srebro festiwal

Żywe Srebro powraca!

Z pewnością kojarzycie tę grupę, która od dwóch lat aktywuje się na przełomie sierpnia i września, obkleja przestrzeń publiczną artystycznymi zdjęciami i organizuje eventy w stylu slow. Dobra wiadomość jest taka, że spotkamy się z nimi także w tym roku. Jednak zamiast Srebrnego Festiwalu czeka nas Festiwal Czułości. Brzmi całkiem sympatycznie, a co dokładniej oznacza?

- Podczas dwudniowego wydarzenia zaprosimy Was na cykl spotkań, warsztatów i imprez skupiających się wokół tematu czułości, empatii i relacji. Skupimy się na tym, co ludzkie, na tym, co zwierzęce i na tym, co nie wymaga klasyfikacji - zdradzają organizatorzy. - Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów o tym, co istotne bardziej i… mniej! Pogadamy z behawiorystami, psychologami, ludźmi sztuki, tymi, którzy kochają jeść i tymi, którzy jeszcze bardziej kochają gotować - dodają.

Choć nie znamy jeszcze dokładnego terminu, wiemy już, że wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 września. Tym razem Żywe Srebro Festiwal połączy siły ze Stowarzyszeniem Lepsie Życie. W kilku punktach w mieście jednocześnie odbędą się różnego rodzaju spotkania, warsztaty i artystyczne niespodzianki.

Jak dołączyć do inicjatywy?

Jedną z podstawowych zasad Żywego Srebra jest współpraca z lokalnym artystami, przedsiębiorcami, instytucjami, organizacjami i generalnie - z ciekawymi ludźmi. Chcesz znaleźć się w ich gronie? Zapytania można kierować do grupy Żywe Srebro Festiwal czy Stowarzyszenia Lepsie Życie.

- Chcesz zrobić wystawę swoich obrazów, zorganizować warsztaty tworzenia sojowych świec, a może chodzi Ci po głowie uliczny pokaz tańca? Napisz do nas na priv i… zróbmy razem coś czułego! - zapraszają organizatorzy.
TEGIE Slow Day 2021

Może Cię zainteresować:

Rękodzieło i kawa. TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Autor: Urszula Gołkowska

06/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Tarnowskie Góry teraz i dawniej II

Już niebawem premiera "Tarnowskie Góry teraz i dawniej II"

Tarnowskie Góry strzybnica piknik

Piknik polsko-ukraiński "Poznaj swojego sąsiada" w TG

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, gra miejska "Tropami księdza Blachnickiego"

Przez Tarnowskie Góry tropami Blachnickiego

Miejskie Kino Olbrzym

Pierwszy weekend wakacji. Gdzie się wybrać?

Silver Run 2021

Silver Run 2021 Ożarowice. Zawody i bezpłatne badania