Żywe Srebro Festiwal w Tarnowskich Górach powraca! Tym razem w tematyce... czułości

W naszym mieście we wrześniu szykuje się kolejne wydarzenie. Nie, tym razem nie chodzi o Gwarki, choć z pewnością wiele osób już z niecierpliwością ich oczekuje. Na imprezowy deser proponujemy Czuły Festiwal.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry żywe srebro festiwal

Żywe Srebro powraca!

Z pewnością kojarzycie tę grupę, która od dwóch lat aktywuje się na przełomie sierpnia i września, obkleja przestrzeń publiczną artystycznymi zdjęciami i organizuje eventy w stylu slow. Dobra wiadomość jest taka, że spotkamy się z nimi także w tym roku. Jednak zamiast Srebrnego Festiwalu czeka nas Festiwal Czułości. Brzmi całkiem sympatycznie, a co dokładniej oznacza?

- Podczas dwudniowego wydarzenia zaprosimy Was na cykl spotkań, warsztatów i imprez skupiających się wokół tematu czułości, empatii i relacji. Skupimy się na tym, co ludzkie, na tym, co zwierzęce i na tym, co nie wymaga klasyfikacji - zdradzają organizatorzy. - Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów o tym, co istotne bardziej i… mniej! Pogadamy z behawiorystami, psychologami, ludźmi sztuki, tymi, którzy kochają jeść i tymi, którzy jeszcze bardziej kochają gotować - dodają.

Choć nie znamy jeszcze dokładnego terminu, wiemy już, że wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 września. Tym razem Żywe Srebro Festiwal połączy siły ze Stowarzyszeniem Lepsie Życie. W kilku punktach w mieście jednocześnie odbędą się różnego rodzaju spotkania, warsztaty i artystyczne niespodzianki.

Jak dołączyć do inicjatywy?

Jedną z podstawowych zasad Żywego Srebra jest współpraca z lokalnym artystami, przedsiębiorcami, instytucjami, organizacjami i generalnie - z ciekawymi ludźmi. Chcesz znaleźć się w ich gronie? Zapytania można kierować do grupy Żywe Srebro Festiwal czy Stowarzyszenia Lepsie Życie.

- Chcesz zrobić wystawę swoich obrazów, zorganizować warsztaty tworzenia sojowych świec, a może chodzi Ci po głowie uliczny pokaz tańca? Napisz do nas na priv i… zróbmy razem coś czułego! - zapraszają organizatorzy.
TEGIE Slow Day 2021

Może Cię zainteresować:

Rękodzieło i kawa. TEGIE Slow Day 2021, czyli finał Festiwalu Żywe Srebro 2021

Autor: Urszula Gołkowska

06/09/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon