Żywe Srebro Podcast, czyli tarnogórzanie o tarnogórzanach

Znana już w całym mieście ekipa Żywe Srebro Festiwal postanowiła zainicjować kolejny ciekawy projekt. Od marca możemy słuchać ich autorskich audycji.

Magiel i Wywiadówka

Zdecydowanie nie należą do osób, które spokojnie przechodzą przez życie. Tarnogórzanom ani przez chwilę nie dają o sobie zapomnieć. Każdy zaplanowany przez nich projekt jest jeszcze bardziej nieszablonowy od poprzedniego. Mowa oczywiście o członkach Żywego Srebra. To ci sami ludzie, którzy we wrześniu zorganizowali Festiwal - artystyczny zamiennik Gwarków, a potem Srebrny Bazar, a potem Plebiscyt... Na wiosnę powrócili. Tym razem z serią podcastów.

Zamiast Gwarków - Festiwal Żywe Srebro

- Po tym jak zorganizowaliśmy Żywe Srebro Festiwal pozostał w nas niedosyt, że chcemy więcej, częściej i bardziej. Nie chcieliśmy zakuwać się w kajdanki trzydniowej imprezy, a stworzyć przestrzeń w której będziemy mówić o NOWEJ historii tego miasta i regionu. Nowa historia to ludzie, którzy są tu i teraz, miejsca, do których chodziliśmy i chodzimy, sytuacje i doświadczenia, które nas kształtują. Robimy żywy dokument - opowiadają.

Twórcy akcji podzielili swoje audycje na kilka kategorii. Pod koniec miesiąca pojawia się Magiel, podczas którego omawiane są sprawy i tematy ważne dla tarnogórzan. Jest też MSU, a więc Międzypokoleniowe Słowne Utarczki. Dołączyła do nich także seria #wywiadówka. Goszczą w niej osoby aktywnie działające w naszym mieście i zarażające innych swoją pasją. Niedawno pojawiła się także Wizytówka. Prowadzący opowiadają w niej o mało znanych, ale godnych uwagi miejscach w Tarnowskich Górach.

- Działamy od marca, na naszym Spotify można odnaleźć kilka odcinków naszego projektu, za który odpowiedzialni są Marta Kot i Łukasz Loskot od strony gawędziarskiej, Kamila Loskot, Marcin Kuźbik oraz Maria Wylężek od strony technicznej, a także MAJKEL Berger ze studia SoundFactory jako wsparcie dźwiękowe! - tłumaczą twórcy.

Srebrny Bazar, czyli wirtualny jarmark w Tarnowskich Górach

Podcasty udostępniane są na platformie Spotify. Żeby posłuchać audycji, nie trzeba się jednak logować. Wystarczy wejść w wybrany link na profilu Żywe Srebro Podcast. Członkowie grupy zapraszają wszystkich chętnych do podsuwania ciekawych tematów. Pomysły można przesyłać mailem (zywesrebropodcast@gmail.com).

Podczas najbliższej audycji, 20 maja, w tarnogórskim studiu zagości wyjątkowa osoba. Podcast będzie dostępny od godziny 17:00.
- Tym razem na naszej zielonej kanapie zasiadł człowiek orkiestra! Operator, scenarzysta, reżyser, montażysta, dokumentalista, ogarniacz, twórca i założyciel AG Studia, czyli Adam Gawenda! Ceniący swoją prywatność artysta, postanowił udzielić wywiadu właśnie nam! Opowie o początkach kariery, pracy przy największych polskich teledyskach, a także swoich marzeniach! - zapraszają prowadzący.
fot. Żywe Srebro Podcast

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon