100 000 złotych dla OSP Boruszowice - Hanusek. Druhowie przeznaczą nowe środki na...

W ostatni weekend w Boruszowicach odbył się piknik rodzinny. Na mieszkańców czekało niemało atrakcji, ale największą niespodziankę otrzymali strażacy ochotnicy.

100 tys. na nową remizę

4 września mieszkańcy gminy Tworóg bawili się podczas festynu zorganizowanego przez Lasy Państwowe. W programie znalazły się koncerty, pokazy i zabawa taneczna. Na najmłodszych czekały gry, animacje i plac zabaw. Podczas imprezy nie mogło oczywiście zabraknąć strażaków, których sprzęt niezmiennie budzi podziw oraz żywe zainteresowanie maluchów.

Na druhów również czekała niespodzianka i to niemała. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych w Warszawie Józefa Kubica oraz z Dyrektor Regionalny Lasów Państwowych w Katowicach Damian Sieber przekazali członkom OSP Boruszowice - Hanusek czek na 100 000 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na rzecz budowy remizy strażackiej.

- Jako Gmina Tworóg jesteśmy niezmiernie wdzięczni Lasom Państwowym za okazaną pomoc na rzecz naszych jednostek OSP. Ponadto nadmieniamy, iż w roku ubiegłym oraz bieżącym Gmina Tworóg przekazała po 200 000 złotych na budowę tejże remizy - przypominają urzędnicy.

Pozostałe ochotnicze straże pożarne z terenu gmin Tworóg i Krupskim Młyn otrzymały natomiast torby medyczne.

- Dziękujemy za przekazany sprzęt i mamy nadzieję, że nie będzie musiał być on wykorzystywany podczas prowadzonych przez nas działań ratowniczo-gaśniczych - stwierdzają praktycznie druhowie.
Powstaje remiza dla OSP Boruszowice Hanusek

Może Cię zainteresować:

OSP Boruszowice Hanusek będzie mieć nową remizę. Druhowie już świętują

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon