OSP Boruszowice Hanusek będzie mieć nową remizę. Druhowie już świętują

W gminie Tworóg trwa realizacja inwestycji, z której z pewnością cieszą się nie tylko strażacy, ale także mieszkańcy. W Boruszowicach powstaje remiza. Pierwsze efekty są już widoczne, a kamień węgielny - wkopany.

Remiza dla OSP Boruszowice Hanusek

Pod koniec czerwca w gminie Tworóg odbyło się ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie. Miało ono związek z nowym budynkiem, jaki powstaje w miejscowości Boruszowice.

- Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło wkopanie kamienia węgielnego pod budowę naszej nowej remizy oraz wmurowanie aktu erekcyjnego dla potomnych. W uroczystości udział wzięli między innymi włodarze gminy Tworóg oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica, oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek - opowiadają druhowie ochotnicy.

Wydarzenie było częścią festynu, jaki odbył się tego samego dnia. Na scenie pojawili się artyści, a także sama Orkiestra Strażacka Boruszowice Hanusek. Na najmłodszych czekały animacje i atrakcje. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził Zespół ATRIO.

W Boruszowicach można zobaczyć efekty pierwszego etapu robót budowalnych. Widać już fundamenty przyszłej strażnicy. Wartość prac to 200 tysięcy złotych. Fotorelacja z placu budowy dostępna w poniższym artykule.

Remont w OSP Koty

Może Cię zainteresować:

Nowe inwestycje w powiecie tarnogórskim. Dobre wieści dla strażaków ochotników

Autor: Urszula Gołkowska

04/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon