122 nowe mieszkania w Tarnowskich Górach. Prace mają zacząć się w tym roku

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk ogłasza przetarg na budowę trzech obiektów w naszym mieście. Zaplanowano w nich 122 lokale. Kiedy mają zakończyć się prace?

UM Tarnowskie Góry
Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Nowe mieszkania w TG

Tarnowskie Góry od 2021 roku należą do SIM Śląsk, której celem jest budowanie lokali do wynajmu o umiarkowanym czynszu. Do spółki należą także: Skarb Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Nieruchomości, Chorzów, Świętochłowice i Zabrze. W naszym mieście powstaną trzy nowe obiekty, a w nich 122 mieszkania. Będą mieć one metraże od około 38 m² do 68,5 m². Ulokowane zostaną na działce przy ulicy Andersa w dzielnicy Lasowice. Wizualizacje może zobaczyć TUTAJ.

24 lutego SIM Śląsk ogłosił przetarg na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą w Tarnowskich Górach.

Budowa obejmuje trzy budynki oraz zagospodarowanie terenu na podstawie dokumentacji projektowej w tym, w przedmiarze robót, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które zostały opracowane przez pracownię projektową FS Projekt Sp. z o. o. Na działce projektuje się utwardzony teren pieszo-jezdny połączony z drogą wewnętrzną oraz utwardzony teren pieszy. Działka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej ul. gen. Andersa poprzez działkę nr 3384/131 - czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Zainteresowani mają czas do 27 marca na składanie swoich ofert. Wykonawca otrzyma 26 miesięcy na realizację inwestycji. Planowany okres zakończenia prac to zatem 2025 rok.

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

SIM Śląsk pokazuje, jak będą wyglądać projektowane budynki. W TG powstanie 120 nowych mieszkań

Autor: Urszula Gołkowska

25/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon