SIM Śląsk pokazuje, jak będą wyglądać projektowane budynki. W TG powstanie 120 nowych mieszkań

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk prowadzi działania związane z dużym przedsięwzięciem budowlanym w naszym mieście. Znamy już wizualizacje obiektów, a zainteresowani mogą pytać o zasady najmu podczas spotkania informacyjnego.

120 nowych mieszkań w TG

Tarnowskie Góry od roku należą do SIM Śląsk, której celem jest budowanie nowych lokali do wynajmu o umiarkowanym czynszu. Do spółki należą także: Skarb Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Nieruchomości, Chorzów, Świętochłowice i Zabrze. W naszym mieście powstaną trzy nowe obiekty, a w nich 122 mieszkania. Będą mieć one metraże od około 38 m² do 68,5 m². Ulokowane zostaną na działce przy ulicy Andersa w dzielnicy Lasowice. Wizualizacje budynków zobaczyć można w powyższej galerii.

- Inwestycja będzie realizowana przez SIM Śląsk przy współpracy z Miastem Tarnowskie Góry. Podobnie jak w przypadku funkcjonujących już Towarzystw Budownictwa Społecznego lokale mieszkalne będą dostępne na zasadach najmu, jednakże w SIM jest możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat) - tłumaczą urzędnicy miejscy.

Spotkania informacyjne w sprawie najmu

Osoby zainteresowane nową inwestycją, zasadami przyznawania mieszkań i ich wynajmu mogą przyjść na dedykowane im spotkania. Pierwszy dyżur odbędzie się we wtorek, 13 września, w godz. 8:00-15:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7). Następne – popołudniowe spotkanie – zaplanowano na wtorek, 27 września, na godz. 18:00 także w siedzibie TCK.

- Nowe budynki są w tej chwili projektowane, ich budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku, natomiast koniec inwestycji planuje się na rok 2025 - zapowiadają urzędnicy.
Tarnowskie gory mieszkania

Może Cię zainteresować:

120 nowych mieszkań w Tarnowskich Górach. Spółka SIM Śląsk założona

Autor: Urszula Gołkowska

10/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

122 nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Trwa przetarg na budowę 122 nowych mieszkań

Miasteczko ruchu drogowego w Tarnowskich Górach 2

Miasteczko rowerowe na Osadzie Jana już prawie gotowe

Tarnowskie Góry - rozbudowa szkół

Tarnogórskie szkoły do przebudowy

Tarnowskie Góry dps

Tarnowskie Góry. Rusza budowa Domu Pomocy Społecznej

Tarnowskie Góry remont

Tarnowskie Góry. Kolejne roboty drogowe w centrum

Tarnowskie Góry parking

Co nowego pojawi się na tarnogórskim parkingu po Tarmilo?