14-letnia tarnogórzanka zgarnia prestiżowe nagrody. To podopieczna Kamiliańskiej Orkiestry

Młoda muzyk z naszego miasta świetnie zaprezentowała się podczas międzynarodowego konkursu, jaki odbył się niedawno w Katowicach. Gratulacje dla Agaty Wachowskiej!

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach
Orkiestra kamilianie tarnowskie góry

Tarnogórzanka nagrodzona

W ubiegły weekend, 24-26 marca, w stolicy województwa odbywał się Międzynarodowy Konkurs Młody Waltornista organizowany w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. W zmaganiach wzięła udział także reprezentantka Tarnowskich Gór. 14-letnia Agata Wachowska wywalczyła najlepsze miejsce. Zdobyła I Nagrodę i Nagrodę specjalną za najwyższą punktację.

Agata Wachowska jest członkiem Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Wstąpiła do niej mając zaledwie 11 lat. Była wtedy najmłodszym muzykiem w zespole.

- Ta zaledwie 14-letnia tarnogórzanka jest już u nas solistką pierwszego głosu oraz liderką sekcji. Z racji wieku jest także czynną muzyczką "Małych Kamilianów", czyli gra w naszych dwóch orkiestrach jednocześnie - stwierdzają muzycy z Osady Jana. - Meldujemy, Tarnowskie Góry, że nieustannie szukamy i będziemy szukać i promować wspaniałe talenty w naszym pięknym mieście - dodają.

Młodej muzyk gratulujemy, a także życzymy kolejnych wyzwań na drodze rozwijania talentu oraz satysfakcji z odnoszonych sukcesów.

Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Może Cię zainteresować:

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków. Mali Kamilianie czekają

Autor: Urszula Gołkowska

31/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon