Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków. Mali Kamilianie czekają

Tarnogórscy artyści przypominają o swojej młodszej grupie muzycznej. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia.

Urszula Gołkowska
Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Trwa rekrutacja do Małych Kamilianów

Za nami dwa tegoroczne Koncerty Świąteczno-Noworoczne w wykonaniu orkiestry z Osady Jana. Podczas pierwszego wydarzenia mogliśmy także posłuchać składu młodzieżowego. Przed dużą publicznością zaprezentowali się Mali Kamilianie.

Grupa powstała w tym roku. 13 lipca w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach podpisano porozumienie między orkiestrą z Osady Jana i placówką. W naszym mieście miała powstać nowa orkiestra dziecięco-młodzieżowa. Jak zaznaczali inicjatorzy przedsięwzięcia, w zamyśle skład zespołu miał opierać się głównie na uczniach i absolwentach tarnogórskiej szkoły muzycznej. Minęło kilka miesięcy, a plany udało się zrealizować. Pomysł tarnogórskich muzyków spotkał się z niemałym zainteresowaniem. Do zespołu dołączyło 28 dzieci. Pierwsza próba odbyła się 15 października.

Jeśli ktoś chciałby stać się częścią Małych Kamilianów, wciąż jest taka możliwość. Orkiestra z Osady Jana czeka na chętnych.

- Po Koncercie Świąteczno-Noworocznym w naszej parafii nie mamy wątpliwości, że założenie Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Mali Kamilianie" było właściwą drogą - stwierdzają muzycy.

- Teraz szukamy kolejnych talentów, które mogłyby zasilić szeregi naszej młodszej orkiestry. Zapraszamy do zgłoszeń wszystkich, którzy chcieliby grać i rozwijać się w "Małych Kamilianach" - dzieci i młodzież (do 18 lat) grających na instrumentach dętych i perkusyjnych - zachęcają.

Poszukiwany jest także gitarzysta basowy lub osoba chcąca się nim stać. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są pod adresem kkod.tg@gmail.com.

Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Nowy utwór w repertuarze Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Tego trzeba posłuchać

Autor: Urszula Gołkowska

16/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon