2023 rok bez Nagrody "Orła i Róży". Pieniądze zostaną przekazane na inny cel

Rada Powiatu Tarnogórskiego zgodziła się z decyzją kapituły konkursu. W tym roku zamiast wesprzeć finansowo laureatów, środki posłużą profilaktyce dziecięcej.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Powiat tarnogórski nagroda orła i róży

Nagroda "Orła i Róży" 2023

Od wielu lat w naszym powiecie przyznawane jest wyróżnienie dla osób, organizacji czy stowarzyszeń aktywnie działających na rzecz lokalnej społeczności. Doceniane jest ich zaangażowanie w rozwój gospodarczy, kulturalny czy obywatelski. Przypomnijmy, że zeszłym roku laureatami zostały dwa zespoły: Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór oraz Chór Mieszany "Harfa" z Radzionkowa.

Nagroda "Orła i Roży" dla chóru z Radzionkowa oraz orkiestry z Tarnowskich Gór

Tym razem kapituła konkursu zdecydowała się nie przyznawać wyróżnienia. Jej stanowisko poparła Rada Powiatu podczas sesji z dnia 25 maja. Ja czytamy w uzasadnieniu przyjętej uchwały:

W tegorocznej edycji Nagrody "Orła i Róży" zgłoszonych zostało 8 kandydatów. Każdy z nich wyróżnia się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie, licznymi sukcesami oraz zasługami na rzecz Powiatu Tarnogórskiego. Kapituła nagrody, w wyniku głosowania, wyłoniła 4 kandydatów, którzy otrzymali taką samą liczbę głosów. W związku z tym, że Regulamin przyznania nagrody "Orła i Róży" przewiduje przyznanie w roku kalendarzowym maksymalnie dwóch nagród, Członkowie Kapituły zdecydowali, że odstąpią od wyłonienia laureata w roku 2023.

Pieniądze zarezerwowane na nagrody nie przepadną. Zostaną przekazane na działania profilaktyczne w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z terenu powiatu tarnogórskiego.

- Dane dotyczące zdrowia psychicznego młodego pokolenia są niestety zatrważające, dlatego serdecznie dziękuję Kapitule za jednomyślność w podjęciu tej decyzji. Bez wątpienia wszyscy nominowani zasłużyli na najważniejsze wyróżnienie, które przyznaje Rada Powiatu, ale dzisiaj priorytetem jest zdrowie najmłodszych. Kto wie, być może wśród nastolatków, których uda się objąć profilaktyką, znajdą się przyszli laureaci "Orła i Róży" - stwierdza Przemysław Cichosz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego.
Ogólnopolski ranking powiatów i gmin

Może Cię zainteresować:

Wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu. Jak wypadł tarnogórski?

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon