31-latek z Tarnowskich Gór kolejny raz w ciągu kilku zatrzymany przez policję bez prawa jazdy i po narkotykach

Policjanci pewnie trzy razy sprawdzali dane tego kierowcy i przecierali oczy ze zdumienia. Jak można być tak nieodpowiedzialnym? Ten 31-latek z Tarnowskich Gór czuł się bezkarny do tego stopnia, że kilka dni po zatrzymaniu przez policję, drugi raz popełnił to samo przestępstwo za kółkiem.

Zdjęcie ilustracyjne

Dzisiaj, we wtorek 6 lipca 2021 r., na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach policyjni wywiadowcy skontrolowali kierowcę samochodu osobowego marki Seat Cordoba. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział świetnie już znany policjantom 31-latek, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna był zatrzymany przez wywiadowców zaledwie kilka dni wcześniej, za to samo wykroczenie. Pisaliśmy o tym tu: Jechał autem w Tarnowskich Górach, choć nie mógł. Teraz grozi mu aż 5 lat w więzieniu

Dodatkowo tym razem wstępne badania narkotestem wykazały, że tarnogórzanin zażywał środki odurzające. Aby to potwierdzić, sprawca został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu próbkę krwi do dalszych badań. 31-latek ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja w Tarnowskich Górach ponownie przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon