4 wypadki, 5 rannych. Taki jest bilans ostatnich dni na drogach powiatu tarnogórskiego

To nie był bezpieczny początek miesiąca. W ciągu zaledwie kilku dni w Tarnowskich Górach i okolicy doszło do aż 17 niebezpiecznych sytuacji drogowych.

4 wypadki w powiecie tarnogórskim

Wydawać by się mogło, że sprzyjające warunki atmosferyczne to gwarancja bezpiecznej podróży. Nic bardziej mylnego. Właśnie takie okoliczności sprawiają, że kierowcy czują się pewnie. Czasem zbyt pewnie. Policjanci z tarnogórskiej komendy zaprezentowali niepokojące podsumowanie. W ostatnim tygodniu doszło do aż 4 wypadków i 13 kolizji!

Poważne zdarzenie drogowe miało miejsce 5 maja w Kaletach. Na ulicy Tarnogórskiej 53-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, jadąc na motorowerze, został uderzony przez samochód osobowy. Poszkodowany wylądował w rowie. Ranny został przewieziony do szpitala.

Kolejna sytuacja wydarzyła się już następnego dnia. 6 maja w Bobrownikach Śląskich, dzielnicy Tarnowskich Gór, na skrzyżowaniu ulic Głównej i Korola motocykl zderzył się z samochodem. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca osobowego suzuki nie ustąpił pierwszeństwa młodemu uczestnikowi ruchu drogowego. 17-latek z Bytomia został zabrany do szpitala.

Nie lepiej rozpoczęła się sobota, 7 maja. W Pyrzowicach na ulicy Kolejowej doszło do kolizji samochodu osobowego z busem. Mundurowi podają, że 54-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego zignorował znak "stop" i wjechał na skrzyżowanie, gdzie zderzył się z osobowym citroenem. W wypadku ucierpiał 63-letni pasażer volkswagena.

Karambol w Wieszowie

Czwarty wypadek miał miejsce w gminie Zbrosławice. Wczoraj, 8 maja, na ulicy Tarnogórskiej doszło do zdarzenia z udziałem sześciu pojazdów. Funkcjonariuszom udało się wstępnie ustalić, że wszystko zaczęło się, gdy 23-letni mieszkaniec Zabrza najechał volkswagenem na tył poprzedzającego go audi. Następnie w wyniku zderzenia uszkodzone zostały kolejne cztery samochody. Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Do szpitala trafiła pasażerka osobowego volkswagena i 4-letnia dziewczynka podróżująca w audi.

- Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego. Poruszanie się z dozwoloną prędkością oraz zachowanie uwagi i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu pozwoli uniknąć przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Pomimo dobrych warunków na drodze liczba wypadków i kolizji wzrasta. Kierowco, zdejmij nogę z gazu i żyj! - przypominają funkcjonariusze.
  Tarnowskie Góry policja kontrola 2022

  Może Cię zainteresować:

  Funkcjonariusze policji o długim weekendzie. Jak wygląda bilans drogowy tegorocznej majówki?

  Autor: Redakcja TG

  06/05/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon