Akcja ratunkowa na wakacjach w Grecji. W roli głównej policjant z Radzionkowa

Trudno wyobrazić sobie mniej odpowiedni moment na nagłe wyzwanie niż podczas urlopu z żoną. Mimo wszystko funkcjonariusz z powiatu tarnogórskiego nie wahał się podjąć wyzwania i... ocalił życie topiącej się osobie.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja radzionkow akcja ratunkowa

Uratował mężczyznę na wakacjach

Starszy sierżant Artur Roch na co dzień pracuje w komisariacie w Radzionkowie. Służę pełni w zespole prewencyjnym. We wrześniu mundurowy wybrał się z żoną w podróż poślubną. Jak się okazało, nawet w Grecji nie uciekł od nagłych wezwań.

Pewnego przedpołudnia podczas wypoczynku na plaży funkcjonariusz usłyszał krzyki dochodzące z wody. Ruszył w morze, by sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy. Wzywała jej kobieta, która podtrzymywała nieprzytomnego mężczyznę. Radzionkowski policjant rozpoczął holowanie poszkodowanego. Bliżej brzegu przyłączyły się do niego kolejne osoby i hotelowi ratownicy. Sierżant Roch podjął resuscytację. Działania okazały się skuteczne - nieprzytomny mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Po podaniu tlenu, wyciągnięty z wody oprzytomniał. Radzionkowski funkcjonariusz pomógł medykom w transporcie obywatela Czech do karetki pogotowia. Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowaniu mundurowy ocalił mu zdrowie oraz życie.

- "Pomagamy i chronimy" to dewiza każdego policjanta, bez względu na miejsce i czas - dodają współpracownicy sierżanta Rocha.
Pyrzowice policja seniorka

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Pyrzowic pomogli zagubionej seniorce. Kobieta zmaga się z demencją

Autor: Urszula Gołkowska

26/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon