Akcja Wesoła Świąteczna Skarpeta - czas start! Tarnogórska zbiórka już ruszyła

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w charytatywnej inicjatywie. Dzięki niej pomoc zostanie dostarczona osobom bezdomnym. Jak można włączyć się w akcję?

Mops zbiorka skarpetki

Wesoła Świąteczna Skarpeta 2023

Nadszedł czas zimowych mrozów. Zbliżają się także przedświąteczne przygotowania. Z tej okazji tarnogórski MOPS zaprasza do dołączenia do zbiórki.

- Święta to czas, w którym zapominamy o naszych problemach, warto podzielić się dobrem i prezentami z najbardziej potrzebującymi - zachęcają organizatorzy.

Potrzebne są rękawiczki, czapki, ręczniki oraz oczywiście skarpetki (nowe w rozmiarach 39-42 i 43-45). Dary trafią do osób bezdomnych, w tym podopiecznych tarnogórskiego schroniska. Zbiórka potrwa od dziś, 27 listopada do 15 grudnia. Odzież i ręczniki można przynieść do budynku MOPS-u przy ul. Sienkiewicza 8 w godz. 7:30-15:30 lub zostawić na portierni Ratusza przez całą dobę.

- W ubiegłym roku do adresatów, czyli panów przebywających w naszym Schronisku dla Bezdomnych, jak i pozostałych osób bezdomnych na terenie gminy, trafiło w sumie 198 par skarpet, 9 szalików, 18 czapek i 21 par rękawiczek! - cieszą się pracownicy MOPS.
Tarnowskie góry zbiórka skarpet

Może Cię zainteresować:

Tarnogórzanie nie zawiedli. Skarpetkowa akcja zakończona sukcesem!

Autor: Urszula Gołkowska

29/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon