Arktyczna, leśna, a może z kokardkami? W tym roku tarnogórzanie sami wybiorą choinkę

Urząd Miasta zaprezentował trzy koncepcje na dekorację, jaka tradycyjnie ozdabia rynek. O tym, który z pomysłów zostanie wybrany, zadecydują mieszkańcy podczas internetowego głosowania.

Nowa choinka w Tarnowskich Górach

Choć mamy dopiero listopad, przygotowania do nachodzących świąt już ruszyły. Co roku z okazji Bożego Narodzenia w naszym mieście na rynku pojawia się choinka. Poprzedniej zimy mieszkańcy mogli wybrać, jak udekorować drzewko. Tak będzie i tym razem. Urząd Miasta przedstawił trzy propozycje:

  • arktyczna - niebieski (symbol nieba, trwałości, wierności), srebrny (przesilenie zimowe, przybywanie dnia), złoty (wieczność i doskonałość)
  • leśna - srebrny, złoty, zielony
  • z kokardami - srebrny, złoty, czerwony (witalność, siły życiowe)
- Zapraszamy: wspólnie wybierzmy, jak będzie wyglądać choinka, która w grudniu stanie na naszym rynku. Wiadomo, że jak zwykle będzie zielona - bo to kolor nadziei, życia, wiosny; na jej szczycie zamontowana będzie gwiazda - symbol bezpiecznego powrotu do domu - zapowiadają urzędnicy miejscy.

Głosowanie odbywa się na facebookowym profilu Tarnowskie Góry Srebrne Miasto. Wystarczy tylko polubić zdjęcie, jakie podoba się nam najbardziej. Aktualnie najwięcej głosów otrzymała choinka z kokardami. Poniżej znajdziemy wspomnienia i inspiracje z ostatniego okresu świątecznego.

Powiat tarnogórski w świątecznych klimatach - Świerklaniec

Może Cię zainteresować:

Świąteczne ozdoby w gminach powiatu tarnogórskiego. Które prezentują się najlepiej?

Autor: Urszula Gołkowska

06/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon