Świąteczne ozdoby w gminach powiatu tarnogórskiego. Które prezentują się najlepiej?

Choinki, światełka, a nawet ruchome animacje na ścianach kamienic. Mimo że ceny energii spowodowały oszczędności w gminach, co widać po mniejszym rozmachu tegorocznych dekoracji, to jednak kreatywności nie zabrakło.

Święta w powiecie tarnogórskim 2022

W tym roku wiele samorządów musiało ograniczyć lub wręcz zrezygnować ze strojenia miejscowości na okres Bożego Narodzenia. W części miast i wsi zabrakło tradycyjnych ozdób, które od lat rozświetlały ulice i deptaki. Tak było też w naszym powiecie. Dekoracje były skromniejsze, ale można je było zobaczyć nie tylko w centrum miast.

W Tarnowskich Górach na rynku stanęła duża choinka. W tym sezonie wystrój drzewka wybrali sami mieszkańcy poprzez internetowe głosownie.

Finalnie większością głosów wygrała opcja niebiesko-czerwona. To jednak nie wszystko. Po zmroku na fasadach kamienic przy rynku pojawiały się kolorowe, ruchome iluminacje. Natomiast w dzielnicy Strzybnica mieszkańcy sami zorganizowali sobie choinkę. Odbyła zbiórka na rzecz zakupu ozdób. Zaangażowanie zainteresowanych przerosło oczekiwania samych organizatorów.

W Kaletach stanęły dwie choinki. Jedna przed budynkiem Urzędu Miejskiego, a druga w Miotku pomiędzy kościołem i szkołą podstawową. Pięknie prezentuje się świąteczne drzewo w Świerklańcu, w eleganckich wnętrzach Pałacu Kawalera. Choinka zagościła również w centrum Miasteczka Śląskiego czy w Tworogu.

Dla porównania poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z aranżacjami z 2021 roku.

20

Może Cię zainteresować:

Świąteczny powiat tarnogórski. Zobacz, jak prezentuje się w Boże Narodzenie

Autor: Urszula Gołkowska

25/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon