Artyści dla Ukrainy. Dwa wydarzenia charytatywne w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać?

Przed nami daty, które można już śmiało zapisywać w kalendarzu. Przed publicznością zaprezentują się nie tylko lokalni artyści, a zebrane środki zostaną przekazane naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry zbiórki dla Ukrainy

W ostatnich dniach bardzo wiele osób pomaga, jak może czy to poprzez wsparcie materialne lub finansowe, czy wolontariat. Nie brakuje także wydarzeń kulturalnych połączonych ze zbiórkami. Odbędą się one także w Tarnowskich Górach.

"Śląsk - Ukrainie"

Pierwsza inicjatywa należy do Stowarzyszenia Wrazidlok. Jego członkowie zapraszają na koncert, jaki odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 13 marca. Rozpocznie się on o godzinie 16:00 w kościele Zbawiciela na Rynku. Zebrane środki zostaną przeznaczone na lekarstwa dla potrzebujących Ukraińców.

Tarnowskie Góry dla Ukrainy koncert
Stowarzyszenie Wrazidlok

Niebiesko-żółte spotkanie Pralni

Następne wydarzenie czeka nas w przyszłym tygodniu, a dokładnie 19 marca, o godzinie 19:00 w Galerii Inny Śląsk. Młodzi artyści z Pralni zapraszają na swoje spotkanie, podczas którego będzie można nabyć wyjątkowe obrazy, fotografie, plakaty, rękodzieło czy płyty - to, co dostarczą lokalni twórcy. Inną formą wsparcia potrzebujących Ukraińców będzie zakup wejściówki na spotkanie (cena - 10 zł). W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert Marii Wylężek.

Tarnowskie Góry akcja Ukraina

Może Cię zainteresować:

Charytatywna aukcja dla Ukrainy. Tarnogórscy rękodzielnicy duzi i mali do dzieła!

Autor: Urszula Gołkowska

05/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon