Autorka Anna Kańtoch wśród najlepszych w kraju. Jej opowiadanie dzieje się w Tarnowskich Górach

Wielu mieszkańców kojarzy zbiór historii "Tarnowskie Góry Fantastycznie 3". Nie każdy jednak wie, że jedno z opowiadań podbija właśnie polskie salony literackie. O której opowieści mowa i kto jest jej autorką?

Wydawnictwo Almaz
Tarnowskie Góry Fantastycznie 3

TG inspiruje i wyróżnia

W zeszłym roku ukazała się kolejna antologia z serii o naszym mieście. Po sukcesach poprzednich tomów przyszedł czas na "Tarnowskie Góry Fantastycznie 3". Za powstanie książki odpowiada Wydawnictwo Almaz. Tom składa się z dziesięciu opowiadań. Całość została rozplanowana na aż 498 stronach. Czytelnicy mogą zapoznać się z twórczością między innymi Pawła Kwiatka, Anny Krztoń, Marcina Rusnaka, Agnieszki Włoki, Witolda Jabłońskiego, Anny Askaldowicz czy Anny Kańtoch.

- W trzecim tomie znajdziecie wszystko, czego czytelnicza dusza zapragnie – wysmakowany cyberpunk, SF w najlepszym wydaniu, szczyptę urban fantasy doprawioną odrobiną kryminału. Humor i powagę. Refleksję i zabawę. I szczególnie wysmakowaną Literaturę na deser - czytamy w opisie.

Od księgarni do nagrody

Niedawno pojawiła się bardzo dobra wiadomość związana ze wspomnianym zbiorem. Jedno z opowiadań - "Dwie osoby wchodzą do windy…" - zostało nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Wyróżniony tekst pochodzi spod pióra Anny Kańtoch.

- Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich - tłumaczą organizatorzy.

Wyróżnienie przyznawane jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Nominacje zgłaszać mogą sami czytelnicy. Następnie spośród najbardziej popularnych tekstów uczestnicy POLCONu, czyli Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, wybierają zwycięzców.

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Annie Kańtoch gratulujemy i cieszymy się, że nasze miasto mogło być inspiracją docenianą przez czytelników z całej Polski.

Tarnowskie Góry Fantastycznie 3

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry Fantastycznie 3. Kiedy premiera książki?

Autor: Urszula Gołkowska

24/08/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon