Tarnowskie Góry Fantastycznie 3. Kiedy premiera książki?

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów literatury i Srebrnego Miasta. Już za niedługo na wystawach księgarni pojawi się kolejny zbiór niesamowitych historii z Tarnowskimi Górami w tle.

Tarnowskie Góry Fantastycznie 3

Do trzech razy sztuka

W zeszłym roku w sprzedaży pojawił się tom "Tarnowskie Góry Fantastycznie 2". Nie minęło wiele czasu, a czytelnicy mogli sięgać po "Tarnowskie Góry Kryminalnie".

A że dobrych historii oraz gwarkowskich nawiązań nigdy dość, przed nami kolejna książkowa atrakcja. Wydawnictwo Almaz zapowiedziało publikację kolejnych opowiadań. Premiera została zapowiedziana na 10 września. Co znajdziemy w nowej antologii?

- W Tarnowskich Górach pączkują niebezpieczne wytwory ludzkich myśli, pragnień i życzeń. Niebezpieczne sztuczne inteligencje sterują ludzkimi zachowaniami, spersonalizowane reklamy odbierają wolność, choć jednocześnie zapewniają perfekcyjną wykrywalność przestępstw. Od czasu do czasu mogą objawić się narcystyczne antyczne bóstwa. Słowem – dzieje się wiele. W trzecim tomie znajdziecie wszystko, czego czytelnicza dusza zapragnie – wysmakowany cyberpunk, SF w najlepszym wydaniu, szczyptę urban fantasy doprawioną odrobiną kryminału. Humor i powagę. Refleksję i zabawę. I szczególnie wysmakowaną Literaturę na deser - czytamy w opisie.

Tom składa się z dziesięciu opowiadań. Pojawi się nawet komiks. Całość została rozplanowana na aż 498 stronach. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z twórczością między innymi Pawła Kwiatka, Anny Krztoń, Marcina Rusnaka, Agnieszki Włoki, Witolda Jabłońskiego, Anny Askaldowicz czy Anny Kańtoch.

Wydawnictwo zaprezentowało już okładkę książki zaprojektowaną przez Aleksandrę Korol-Chudy. Natomiast obraz wykonała Barbara Mróz.

Tarnowskie Góry Fantastycznie 3
Wydawnictwo Almaz

Osoby zainteresowane poznaniem wcześniejszych antologii zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie znajdziemy zarówno dwie części "Tarnowskich Gór Fantastycznie", jak i "Tarnowskie Góry Kryminalnie".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon