Basen w Radzionkowie już otwarty. Jak się prezentuje w środku?

Od 10 listopada można już testować nowo wybudowaną krytą pływalnię. W zeszłym tygodniu odbyło się jej oficjalne otwarcie. Zainteresowanych nie brakowało.

Nowy basen już otwarty

Do tej pory mieszkańcy mogli korzystać z kąpieliska na Księżej Górze czy wybrać się do pobliskiego Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Od ostatniego piątku, 10 listopada, Radzionków zaprasza do własnego basenu. Przy ulicy Norwida swoje drzwi otworzył nowy obiekt. W środku znajdziemy: basen sportowy, basen do nauki pływania, strefę rekreacyjną (dwie wanny jacuzzi, sucha sauna, sauna parowa i natrysk), przebieralnię dla 80 osób, zaplecze sanitarno-socjalne i technologiczno-techniczne. Inwestycję wyceniono na 16 439 000 zł. Zadanie wsparł Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kwota dofinansowania to 3 500 000 zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział: burmistrz Gabriel Tobor, Przewodniczący Rady Miasta Stefan Hajda, dyrektor MOSiR Grzegorz Zadęcki, zastępca burmistrza Grzegorz Szeremeta oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 Nadia Piec. Ks. Damian Wojtyczka dokonał pobłogosławienia obiektu. Pierwszymi, którzy przetestowali basen, byli reprezentanci radzionkowskich placówek edukacyjnych: Wojciech Zwiernik z SP 1, Adam Paczkowski z SP 2, Piotr Szopa z SP 4, Bartosz Żurek z SMS oraz Filip Gola z Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie przepłynęli symboliczny dystans 50 metrów. Po nich z infrastruktury mogli skorzystać mieszkańcy miasta. Kto zdążył się zapisać, miał szansę zaopatrzyć się w promocyjny bilet za złotówkę. Radzionkowianie zdają się być zadowoleni z nowej atrakcji.

- Pięknie, super to wygląda.

- Byłam i pewnie jeszcze nieraz będę, jestem pod wrażeniem, bardzo fajny basen.

- Cudownie! Wreszcie się doczekaliśmy.

- Basen rewelacja, świetnie przygotowany, atrakcje dla każdej grupy wiekowej za rozsądną cenę.

Z kolei od 11 listopada obiekt został już otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Basen można odwiedzać codziennie od 6:00 do 21:00. Ostatnie wejście o godzinie 20:00. Skrócony cennik znajdziecie w poniższym tekście.

Basen w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Wielkie otwarcie basenu w Radzionkowie. Do zgarnięcia promocyjne bilety

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon