Park Wodny zaprasza. Sprawdź atrakcje, godziny otwarcia i bilety

Jeden z największych magnesów turystycznych Tarnowskich Gór, który trudno przeoczyć podczas szukania miejsca na wypoczynek z dziećmi. Co trzeba wiedzieć o basenie? Jakie atrakcje oferuje? Kiedy warto się tam wybrać?

Atrakcje Parku Wodnego w Tarnowskich Górach

W tym miejscu coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni pływacy, początkujący, jak i osoby lubiące rekreacyjne wizyty. Na terenie tarnogórskiego kompleksu zadbano o basen sportowy o długości 25 metrów oraz basen do nauki pływania. Najmłodsi mogą z kolei pobawić się w brodziku. Jedną z najpopularniejszych części obiektu jest basen z falą morską. Dzieci lubią także trzy zróżnicowane kolorowe zjeżdżalnie. W sezonie letnim otwierany jest wodny plac zabaw znajdujący się na świeżym powietrzu. Podczas gdy maluchy będą szaleć odkrywając nowe atrakcje, rodzice mogą odpocząć na leżakach pod parasolami.

Goście spragnieni chwili relaksu znajdą ją w jacuzzi, basenie z solanką, grotą, hydromasażami i masażem barków. Odważni mogą skorzystać z tzw. "rwącej rzeki". Aktualnie z powodu prac remontowych w Parku Wodnym zostały zamknięte siłownia, sauny oraz I piętro. Jednak po zakończeniu prac obiekt ma stać się jeszcze ciekawszy.

Nowe sauny, większa siłownia i remont piętra. Park Wodny rozpoczyna niemałą inwestycję

Bilety i godziny otwarcia

Zanim zaplanujemy wizytę w Parku Wodnym, warto przeczytać kilka przydatnych informacji. Obiekt otwarty jest codziennie od 6:00 do 22:00 (kasy biletowe do 21:00). Warto jednak wiedzieć, że ceny wejściówek różnią się w zależności od godziny naszego pobytu.

Godziny poranne: 6:00-8:00

  • bilet normalny: 19 zł (1h)
  • bilet ulgowy: 16 zł (1h)

Dni robocze od 8:00 do 22:00

  • bilet normalny: 23 zł (1h), 35 zł (2h), 55 zł (całodniowy + sauna - aktualnie nieczynna)
  • bilet ulgowy: 21 zł (1h), 31 zł (2h), 45 zł (całodniowy + sauna - aktualnie nieczynna)
  • rodzinny: 95 zł (2h), 135 zł (całodniowy)

Weekendy i święta od 8:00 do 22:00

  • bilet normalny: 26 zł (1h), 40 zł (2h), 65 zł (całodniowy + sauna - aktualnie nieczynna)
  • bilet ulgowy: 23 zł (1h), 36 zł (2h), 55 zł (całodniowy + sauna - aktualnie nieczynna)
  • rodzinny: 105 zł (2h), 160 zł (całodniowy)

Dzieci do 3 lat – wstęp wolny.

Z biletu rodzinnego mogą skorzystać dwie osoby dorosłe i jedno dziecko lub dwójka dzieci i jedna osoba dorosła. Wejściówka dla każdego kolejnego dziecka kosztuje 22 zł. Warto wiedzieć, że Park Wodny uwzględnia Tarnogórską Kartę Rodzina 5+.

- Posiadacze Tarnogórskiej Karty Rodziny 5+ otrzymują rabat 50% na zakup biletów jednogodzinnych i dwugodzinnych. W ramach programu posiadacz karty Programu "Rodzina 5+" i jego rodzina może raz dziennie skorzystać z w/w 50% rabatu - oferta ma zastosowanie przy zakupie biletów wstępu w kasie Parku Wodnego dla minimum dwóch osób - tłumaczą właściciele.

Kasy biletowe pozostają czynne do godziny 21:00. Bilet 2-godzinny sprzedawany jest do godziny 20:00. Bilet 1-godzinny sprzedawany jest do godziny 21:00. Tuż obok basenu znajdziemy także inne ciekawe obiekty: Centrum Wspinaczkowe Klif, skatepark czy działające w okresie zimowym lodowisko. Zainteresowani mogą również skorzystać z oferty Hali Sportowej.

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon